Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.1116 9.7044 11.1479 458.77 752.61 6.72
Hava Durumu
13 ºC

Haber / Genel


Tarih : 12/2/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/2/2020 12:00:00 AM

Mobil Oil Türk AS ile WEConnect International’dan kadinlara network destegi

Mobil Oil Türk AS ile WEConnect International’dan kadinlara network destegi


Mobil Oil Türk AS ile WEConnect International’dan kadinlara network destegi

Türkiye'de 114 yildir madeni yaglarin üretimi ve pazarlanmasinda faaliyetlerini yürüten Mobil Oil Türk AS, dünyanin birçok ülkesindeki kadin is sahiplerine, global ya da lokal büyük kurumlarin tedarik zincirine dahil olmalari için firsatlar sunan WEConnect International ile hayata geçirdigi örnek is birligiyle kadinlara networklerini gelistirme imkani sagliyor. Sirketten yapilan açiklamaya göre, kadinlarin is hayatinda daha aktif yer almalari adina diger kurum ve kuruluslara için de emsal teskil edecek is birliklerine imza atan Mobil Oil Türk AS, simdilerde de Türkiye’deki kadinlarin sahip oldugu isletmeleri desteklemek, tedarik zincirinde güçlenmelerine destek olmak adina örnek bir organizasyona ev sahipligi yapmaya hazirlaniyor. Bu kapsamda Mobil Oil Türk AS, dünyanin bir çok ülkesindeki kadin is sahiplerine, global ya da lokal büyük kurumlarin tedarik zincirine dahil olmalari için firsatlar sunmayi amaçlayan WEConnect International ile sirket sahibi kadinlarla büyük ölçekli kurumlari ayni çati altinda bir araya getirmeyi amaçliyor. Mobil Oil Türk AS ve WEConnect International’in is birligi ile düzenlenen “Satin Almaciyla Sanal Tanisma Toplantisi-Istanbul ve Ötesi” etkinliklerinin ikincisinin 17 Aralik Persembe günü gerçeklestirilmesi planlaniyor. Etkinlik ile kadinlarin sahip oldugu sirketlerin, global ya da lokal büyük kuruluslarin tedarik zincirlerine dahil olmalari, bu noktada olusturduklari networkü daha da kuvvetlendirmeleri hedefleniyor. Kurumsal firmalarin satin almaya ve tedarikte çesitlilige yönelik bakis açilarinin ele alinacagi etkinlikte, Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki is sahibi kadinlara ürün ve servislerini söz konusu kurumsal firmalara anlatma firsati da saglaniyor. Etkinlikte, WEConnect International’in üyesi ya da destekçisi olan birçok global ve lokal kurumsal sirketin yöneticilerinin katilimiyla paralel tanisma seanslarinin gerçeklestirilmesi de amaçlaniyor.  

- 120 ülkede faaliyet gösteriyor

  Çalismalarina 2009, Türkiye’deki faaliyetlerine ise 2012 yilinda baslayan WEConnect International, dünyanin birçok ülkesinde sirket sahibi olan kadinlara, global ya da lokal büyük kurumlarin tedarik zincirine sokma hedefi ile çalisan kar amaci gütmeyen bir kurulus. Çalismalarini 120’den fazla ülkede yürüten WEConnect International’in kadin sahipligindeki isletme agina, WECommunity sistemi üzerinden kayit olan kadinlar, diger tüm isletmelerle baglanti kurabiliyor. Aralarinda Türkiye’nin de bulundugu 20 ülkede ofisi olan WEConnect International’in 350’yi askin kadin sahipliginde sirket üyesi bulunuyor. WEConnect International, global kurumlarin toplamda yillik yaklasik 1 trilyon dolarlik “satin alma” bütçesinin bir bölümünü kadin sahipligindeki isletmelere yönlendirilmesine destek olmayi hedefliyor.  

- Maske üreten kadinlara da destek sagladi

  Kadinlarin sahibi oldugu isletmeleri desteklemek adina çalismalar yürüten kurulus, bu yil sonuna kadar ise kadinlarin sahibi oldugu 500 sirkete ulasmayi amaçliyor. Pandemi döneminde de yürüttügü çalismalarla dünya genelinde maske ve benzeri ekipmanlari üreten kadin üreticileri, tüm kurumsal alicilari ile paylasan WEConnect International, bu noktada da kadinlarin sahip oldugu sirketlerin ön plana çikmasina destek sagladi. Bu kapsamda WEConnect International üyelerinden ve dünyanin en büyük market zincirlerinden bir tanesi, Türkiye’deki bir maske üreticisinden maske almaya basladi ve çalismalari halen devam ediyor.

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?