Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0790 9.6818 11.1110 458.57 752.33 6.74
Hava Durumu
8 ºC

Haber / Genel


Tarih : 12/4/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/4/2020 12:00:00 AM

MHP Genel Baskani Bahçeli: Orduya 'satilmis' demek vatana ihanettir

MHP Genel Baskani Bahçeli: Orduya 'satilmis' demek vatana ihanettir


MHP Genel Baskani Bahçeli: Orduya 'satilmis' demek vatana ihanettir

Twitter hesabi üzerinden paylasimda tespit edilen Bahçeli, bir televizyon kanalinda yayimlanan programda CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Basarir'in Türk ordusuna yönelik ifadelerini, "Bu düsman üslubunun tavzihi ve tevili kuskusuz olasi degildir" sözleriyle elestirdi. Programin moderatörünün CHP'li Basarir'a beklenilen itirazi yapmadigini belirten Bahçeli sunlari kaydetti: "Ciliz ifadelerle hali geçistirmistir. Hatta etkileyici bir ifade diyerek tartismaya istikamet çizmistir. Müteakiben Türk ordusuna yapilan agir hakaretle alakali Habertürk adina ne Turgay Ciner'den ne de bir baskasindan sadra deva nitelikli üzüntü mesaji paylasilmamistir. Üstelik yapilacak programlara çagri edilecek isimlerle alakali daha hassas hareket edilecegi sözü verilmemistir. Orduya 'satilmis' demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katiksiz ihanete demokrasi maskesi takmasin, ifade özgürlügü bahanesiyle üzerini örtmeye kalkismasin. Zehirli mizrak çuvala sigmiyor. Orduya satilmis diyen sapkinligin faili, satilmisligin figüranidir. Mesele budur."

Bahçeli, yayin esnasinda programa aninda ara verilebilecegine isaret ederek, su sekilde devam etti:

"Moderatör dogrultusundan muhatap kisiden özür dilemesi israrla, inatla ve sabirla istenebilirdi. Ama olmadi, yapilmadi, buna tenezzül bile edilmedi. Orduya hakaretler bir bir siralanirken çitini çikarmayan sarlatanlar, RTÜK kararindan sonra nerdeyse karalar baglamislar, agitlar yakmislar, istiklal cambazligi sahnelemeye baslamislardir. RTÜK kararina saygi duyulmalidir. Elbet üst kurulun kararina karsi yargi yolu açiktir." Paylasiminda, "Öyle bir noktaya gelindi ki, tek suçlu, tek kusurlu, tek günahkar RTÜK gibi takdim, belirleme ve teshir edildi" ifadelerini kullanan Bahçeli, bu hali "akil tutulmasi, fasist bir dayatma ve namert bir tertip" olarak nitelendirdi.

Bahçeli sunlari kaydetti:

"Orduya 'satilmis' diyeni konusan yok, fakat RTÜK'e saldiran pek çok! Çarpiklik iste buradadir. Zannederseniz basin ve haber alma özgürlügünün güvenlik duvarlari yikilmis, sanki ülkemiz karanlik bir çikmaza hapsolmus, reform umutlari çuvallamistir. Orduya satilmis diyenleri görmeyen,bu serefsizlige itiraz etmeyen bana göre ne hukuktan ne de milli haysiyetten bahsetsin. Bir konunun sadece bir tarafini görmek ya da göstermek, hiçbir sey görmemek, görememektir. Kahraman Türk ordusuna satilmis diyenlerin rezaleti ortalik yerde duruyorken, istiklal gitti gidiyor çigliklari atanlar Türkiye'nin karsinda mevzilenmis iç isgal ve zillet cephesidir." Bahçeli, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'nun orduya hakareti görmezden yaklastigini ve milletvekilini de savundugunu animsatarak, "Kiralik kalem sahiplerinin RTÜK kararini 'Tek seslilik, demokrasi ayibi, degnek gösterilmesi, reform inancini sarsti, hakaret' gibi ifadelerle elestirmeleri zalimlerin fermanidir." ifadelerini kullandi. Açiklamasinin sonucunda "Serefli ve kahraman Türk ordusuna satilmis diyenleri unutmayacagiz, bu igrençlige paravanlik ve payandalik yapanlari unutturmayacagiz" görüslerine yer veren Bahçeli, "Demokrasinin ardina saklanip Türkiye’yi devirmeye azmetmis kan içici kenelere, önemle ifade ediyorum ki, müsaade etmeyecegiz. Bu hesabi soracagiz." degerlendirmesini yapti.

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?