Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0909 9.6871 11.1202 459.13 753.26 6.74
Hava Durumu

Haber / Genel


Tarih : 12/2/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/2/2020 12:00:00 AM

Medipol Saglik Grubu'ndan "Pendik Hastanesi ile ilgili yayimlanan haberlere iliskin" açiklama

Medipol Saglik Grubu'ndan "Pendik Hastanesi ile ilgili yayimlanan haberlere iliskin" açiklama


Medipol Saglik Grubu'ndan

Medipol Saglik Grubu, Medipol Üniversitesi'ne bagli Saglik Uygulama ve Arastirma Merkezi Pendik Hastanesi ve saglik çalisanlariyla ilgili olarak yayimlanan bazi haberlere iliskin, "Kurumumuzu yipratma ve kamuoyu nezdinde küçük düsürme amacina yönelik ve kisilik haklarinin agir ihlali mahiyetinde olan bu tür gerçek disi haberler ve haber sahipleri hakkinda saglik grubumuz her türlü yasal girisimde bulunacaktir." açiklamasini yapti. Medipol Saglik Grubu'ndan yapilan açiklamada, son günlerde, internet ortami üzerinden yayin yapan bazi basin-yayin ve medya kuruluslarinda, Medipol Üniversitesi'ne bagli Saglik Uygulama ve Arastirma Merkezi Pendik Hastanesi ve saglik çalisanlariyla ilgili olarak, "hamile kovidli hastaya bakilmadigi, kapidan geri çevrildigi, hastanin bu nedenle öldügü…" seklinde haberler yayimlandigi hatirlatildi. Bu haberlerde, hastaneye ve grubun kurumlarina yönelik asilsiz itham, iddia, suçlama ve karalamalarda bulunuldugu belirtilen açiklamada, "Tüm Hastanelerimiz, Kovid-19 salgini ile mücadele konusunda Saglik Bakanligimizin olaganüstü çabalarina destek mahiyetinde, salginin önlenmesi ve hastalarin tedavisi konusunda, yapilan tüm düzenlemeler ve talimatlar dogrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu arada, sadece Kovid-19 degil diger hastalarimizin da korunmasi baglaminda gerekli her türlü önlemler alinmaktadir. Tüm hastalarimizin tedavi ve bakimlari konusunda da azami dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir." ifadeleri kullanildi.  

- "Kapidan içeri alinmamasi' seklinde bir olay asla yasanmamistir"

  Haberlere konu olan hastanin, hamilelik sürecinde ilgili hastanenin Kadin Hastaliklari ve Dogum Klinigi'nin takipli hastasi oldugu aktarilan açiklamada, "Hastanin 29 Kasim 2020'de yapilan PCR testinin pozitif çikmasi üzerine ve henüz dogum ile ilgili miadi dolmadigi için, o tarihteki uygulamalar ve Saglik Bakanligi algoritmalari kapsaminda bilgilendirilmis ve yönlendirilmistir. Hastanin belirtilen tarihten sonra Kurumumuza bizzat herhangi bir basvurusu olmamistir. Bu kapsamda da 'kapidan içeri alinmamasi' seklinde bir olay da asla yasanmamistir. Saglik Grubu bünyemizde bulunan Hastanelerimizde, hiçbir hastanin 'kapidan çevrilmesi' söz konusu dahi olamaz. Yayimlanan bu haber, gerek kurumumuz ve gerekse saglik çalisanlarimizda büyük üzüntü ve hayal kirikligina yol açmistir." bilgileri verildi.  

- "Çalisanlarin hedef gösterilmesi üzüntü verici"

  Diger hastalar yaninda, pandemi ile ilgili mücadele kapsaminda, Türkiye'deki diger tüm saglik kurumu ve çalisanlari ile birlikte inanilmaz bir özveri ile çalismalarini yürüten hastane ve saglik çalisanlarinin bu tür gerçek disi haber ve yorumlarla yipratilmasinin ve hedef gösterilmesinin üzüntü verici oldugu kaydedilen açiklama, söyle devam etti: "Kurumumuzu yipratma ve kamuoyu nezdinde küçük düsürme amacina yönelik ve kisilik haklarinin agir ihlali mahiyetinde olan bu tür gerçek disi haberler ve haber sahipleri hakkinda saglik grubumuz her türlü yasal girisimde bulunacaktir. Kamuoyunun bilgilerine saygiyla arz olunur."

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?