Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0597 9.6435 11.1146 451.68 741.22 6.58
Hava Durumu
16 ºC

Haber / Genel


Tarih : 12/5/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/5/2020 12:00:00 AM

Kovid-19 süreci sirketlerdeki dijital dönüsümü hizlandirdi

Kovid-19 süreci sirketlerdeki dijital dönüsümü hizlandirdi


Kovid-19 süreci sirketlerdeki dijital dönüsümü hizlandirdi

Dünyayi etkisi altina alan ve beraberinde birçok kisitlamayi getiren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgini, sirketlerdeki teknolojik dönüsümü hizlandirdi. BDY Group Üst Yöneticisi Koray Güzelderen, salginla bu dönüsümün yaklasik 10 yil hizlandigini bildirdi. Kovid-19 salgini nedeniyle sosyal izolasyonun agirlik kazandigi ve sokaga çikma kisitlamalarinin uygulandigi bu dönemde birçok sektörde eski teknolojiler hizla yerini yenilerine birakti. LPG toptan satis, lojistik, depoculuk, madencilik ve insaat alanlarinda faaliyet gösteren BDY Group'un Üst Yöneticisi Güzelderen, AA muhabirine, Kovid-19 salgininin getirdigi zorluklari asmak ve is süreçlerini hizlandirmak için yapilan teknolojik dönüsümü degerlendirdi. Türkiye'nin en büyük depolama kapasiteli LPG terminalini bünyesinde bulunduran Rus Petgaz AS'yi satin aldiktan sonra dijital dönüsüme hiz verdiklerini belirten Güzelderen, "Pandemi, birçok alanda oldugu gibi enerji sektörü için de önemli bir sinav oldu. Bize güçlü yönlerimizi gösterdigi gibi süreçleri gözden geçirme firsati da sundu." dedi. Güzelderen, birçok alanda oldugu gibi enerjide de teknolojik dönüsümün hiz kazandigina dikkati çekerek, "Kovid-19 süreci dijital dönüsüme geçisi yaklasik 10 yil hizlandirdi. Pandemi kisitlamalari bize teknolojik anlamda süreçleri gözden geçirme firsati verdi." diye konustu. Salgin dolayisiyla azalan uluslararasi ve bölgesel seyahatlerin uzaktan çalisma kültürünü ögrettigini vurgulayan Güzelderen, "Kisa sürede evden çalisma sürecine ayak uydurduk. Bu dönemde teknolojiden en iyi sekilde faydalanmaya çalistik. Pandemi, dijital dönüsüm için ciddi bir katalizör oldu. Zamani daha verimli kullanmayi ögrendik. Maliyetleri azaltip faydayi artiracak dijital dönüsüm stratejisini hayata geçirdik." dedi.  

- Teknolojik dönüsüm çalisana da müsteriye de kolaylik sagladi

  Dijital dönüsüm adina birçok yenilik yaptiklarini anlatan Güzelderen, sunlari söyledi: "Internetin oldugu her yerden ulasilabilecek, seffaf ve kolay veri paylasimi yapilan sistemleri uygulamaya basladik. Dijital raporlama yapan denetleme mekanizmasini kurduk. Bu dönüsümle önemli bir zaman tasarrufu sagladik. Dijital altyapimizi güçlendirip, IT yatirimlarimizi artirdik. Müsteri, tedarikçi ve taseronlarin erisimine açik sistem hazirligimizi yaptik. Bu sayede tüm talepleri anlik alip, hizli bir sekilde dönüs yapabilecegiz. Bir baska teknolojik dönüsümle, ortak proje yürüttügümüz sirketler, projenin durumunu anlik olarak görebilecek. Kisa sürede gerçeklestirdigimiz teknolojik dönüsüm, çalisanlarimiza da müsterilerimize de kolayliklar sagliyor."  

- "Teknolojiye bakis açimiz degisti"

  Teknolojinin is hayatina entegrasyonu konusundaki bakis açilarinin degistigine isaret eden Güzelderen, dijital dönüsümü hizlandirmak için sirket bünyesinde yeni bir teknoloji ekibi kurmayi hedeflediklerini dile getirdi. Güzelderen, teknolojinin sundugu imkanlari sonuna kadar kullanarak enerji sektöründe ön plana çikmayi amaçladiklarini ifade etti. Dijital dönüsüm ajandalarinda birbiriyle entegre çalisabilen 3 farkli amaçta yazilimi bitirmek, sirket içinde kullanima baslamak ve geri dönüslerini alarak gelisimini saglamak oldugu bilgisini veren Güzelderen, sunlari kaydetti: "Ajandamizda bir de robot yazilim var. Bu yazilim, ana sistemimize entegre olacak, çesitli veriler kullanarak petrol fiyatlarini tahmin ederek günlük raporlayacak. Fiyat tahmini ve pazar öngörüsü yapacak modül için de ayrica çalisacagiz. Böylece satis ve ikmal takibinden finans durumu ve stok yönetimine kadar çok fazla veriyi anlik takip edebilecegiz. Teknolojik dönüsümle verimliligi en üst düzeye çikarmayi hedefledik. Pandemi sürecinde sirket ve kurumlar tarafindan sikça kullanilan web tabanli programlarin güvenlik ve yazilim sorunlari gündeme geliyor. Bu sorunlara bir çözüm olarak tasarlanan sirket içi yazilimimiz, gizlilik, güvenlik ve sifreleme adimlarini basariyla tamamladi."

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?