Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0745 9.7126 11.1758 451.65 740.97 6.61
Hava Durumu
11 ºC

Haber / Genel


Tarih : 12/1/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/1/2020 12:00:00 AM

Huawei'den Türkiye'deki uyku ve stres sorunlari arastirmasi

Huawei'den Türkiye'deki uyku ve stres sorunlari arastirmasi


Huawei'den Türkiye'deki uyku ve stres sorunlari arastirmasi

Huawei Tüketici Elektronigi Grubu ve IPSOS bagimsiz arastirma sirketinin Türkiye'de gerçeklestirdigi arastirma, bireylerin uyku ve stres sorunlarini belirleyip bununla nasil bas ettiklerini ortaya koydu. Huawei açiklamasina göre, arastirma kapsaminda, 18-45 yas arasinda genis bir demografik kitle hedef olarak seçildi. Arastirmaya katilan kisilerin yüzde 22'si uyku sorunlari yasadigini, yüzde 31'i ise bu sorunlarin son birkaç ayda artis gösterdigini belirtti. Arastirmaya katilan kisilerin yüzde 77'si ayni zamanda orta veya yüksek derecede stres altinda olduklarini aktarirken, kisilerin kendi saglik sorunlari bu stres kaynaginin yüzde 29'unu ve yakinlarinin veya akrabalarinin sagliklari ise yüzde 21'ini olusturdu. Arastirma sonuçlarina göre, katilimcilarin yüzde 94'ü stres ile basa çikmak için televizyonda bir film veya dizi seyretmeyi seçiyor. Yüzde 92'si gün içerisinde yalnizca kendilerine ait bir zaman dilimi olusturmaya çalisirken, yüzde 93'ü de müzik dinlemenin iyi geldigini düsünüyor. En çok sikayet edilen konularin basinda, yüzde 53 ile yorgunluk ve enerjisizlik, yüzde 44 ile uyku bozukluklari geliyor. Katilimcilara uykuyla ilgili spesifik olarak ne gibi sorunlar yasadiklari soruldugunda ise yüzde 71 ile yorgun uyanma, yüzde 64 ile gün içinde uykusuzluk sebebiyle yorgun olma ve bunlara ragmen yüzde 57 ile uykuya dalma sorunlari basi çekiyor. Az veya kalitesiz uykunun hayatlarini etkilemedigini iddia eden kisilerin orani da yüzde 4 olarak belirlendi.  

- Katilimcilarin uyku sorunlari ile basa çikmak için yaptiklari

  Katilimcilara uyku sorunlari ile basa çikmak için ne yaptiklari soruldugunda alinan yanitlara göre yüzde 83'ü gün içinde kestirme ve sekerleme yapmaktan uzak durmaya çalistiklarini, yüzde 77'si ise uyumadan önce kahve-çay içmeyi kestiklerini belirtti. Yüzde 63'ü de günlük yemek diyetlerinde daha saglikli alternatiflere yönelmeye çalistiklarini aktardi. Katilimcilara ayrica mobil uygulama veya cihazlarin uyku veya stres durumlarinda bir iyilesme saglayip saglayamayacaklari soruldugunda, yüzde 50'si uyku kalitesinde, yüzde 58'i ise stres seviyelerinde olumlu etki beklediklerini bildirdi. Katilimcilarin yüzde 74'ü uyku izleme, düzenleme veya destek alma amaçli bir akilli saat kullanmaya sicak bakiyor.  

- Huawei Watch GT 2 Serisi

  Açiklamaya göre, Huawei, ürünlerini tüketicilerin gerçek ihtiyaçlarina göre sekillendirerek sunuyor. Huawei Watch GT 2 Serisi, söz konusu arastirmada da görülen akilli saat beklentilerini karsilayan etkileyici pil ömrü ve spor özellikleriyle biliniyor. Huawei Watch GT 2 Pro, Huawei Watch GT 2 ve Huawei Watch GT 2e, iki haftalik pil ömrüyle öne çikarken, kullanicilarin pilin tükenmesinden endise etmeden saatin özelliklerinden yararlanmasina olanak taniyor. Huawei Watch GT 2 Pro, Huawei Watch GT 2 ve Huawei Watch GT 2e'nin her üçü de saglik ve fitness özellikleri sunuyor. Ürünler 15 profesyonel egzersiz ile 100'den fazla özellestirilmis egzersiz modu, SpO2 (kan oksijen doygunlugu) seviyesi izleme, kalp atis hizi izleme, uyku izleme, anormal kalp atis hizi hatirlaticilari, basinç seviyesi izleme ve döngü izleme haricinde 100 egzersiz modunu da destekliyor. Özellikler, kullanicilara saglikli bir hayat yasamalarini saglayan lider bir spor ve yasam tarzi deneyimi sunuyor. Huaewi Watch GT 2 Pro, siyah ve küllü kahve model seçenekleri ve Huawei Online Magaza'ya özel kampanya seçenekleri ile 2 bin 299 TL tavsiye edilen son kullanici fiyatiyla tüketicilerle bulusurken, Huaewi Watch GT 2 akilli saatin siyah, kahve deri, haki deri ve beyaz renk seçenekleri 1.399 TL, pembe altin renk seçenegi ise 1.499 TL tavsiye edilen fiyatiyla Huawei Online Magaza'da satiliyor. Huaewi Watch GT 2e ise grafit siyahi, kirmizi lav ve yesil nane renk seçenekleriyle 999 TL tavsiye edilen tüketici fiyatiyla Huawei Online Magaza'da satisa sunuluyor.  

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?