Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0909 9.6871 11.1202 459.13 753.26 6.74
Hava Durumu
13 ºC

Haber / Genel


Tarih : 12/4/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/4/2020 12:00:00 AM

Ds Automobiles ve Techeetah'ten "sezon öncesi testi"

Ds Automobiles ve Techeetah'ten "sezon öncesi testi"


Ds Automobiles ve Techeetah'ten

28 Kasim - 1 Aralik'ta Ricardo Tormo pistinde (Valensiya, Ispanya) düzenlenen ABB FIA Formula E Dünya Sampiyonasi'nin yedinci sezonu için resmi testler DS Techeetah için heyecan verici geçti. DS Automobiles'den yapilan açiklamaya göre, söz hususu seans pilotlara ve takima stratejilerinin geçerliligini denetim etme ve donanimlariyla birlikte yazilimlarini 'Gerçek dünyada' test etme firsati verdi. Formula E yarislarinin yapildigi kent içi pistlerin aksine Valensiya pisti geleneksel bir pist. Bu sebeple performanslarini baska takimlarla kiyaslamak zor olabilirken bu denemeler takimlara önlerindeki sezonda mühendislerini ve pilotlarini en iyi ekipmanla donatmak için bir firsat kalitesi tasiyor.

???????Açiklamada degerlendirmelerine yer verdigi DS Techeetah Takim Baskani Mark Preston sunlari kaydetti:

"Tek basina tempo ve tur süreleri bir testte enderen önceliklidir. Biz genelde mühendislerimizi en iyi ekipmanla donatmaya ve düsünce seklimizle yönümüzü dogrulamaya odaklaniriz. Dünyadaki bütün simülasyonlari uygulayabilirsiniz ancak hiçbiri otomobilleri pistte sürmenin verdigi hissiyati veremez. Teçhizat ve dinamometre üstünde ne kadar test yaparsaniz yapin bir piste çikana kadar farki anlayamayabilirsiniz zira konsept ve fikirlerinizi yalnizca bu tür dogrulayabilirsiniz.Burada, Valensiya'daki üç gün bize detayli bulvarlari kesfetmek için bolca vakit tanidi ve bir seyler yolunda gittiginde denemeye vaktimiz bulundugu için yeni firsatlar da sunmus oldu. Valensiya pisti geleneksel bir yaris pisti olarak bize tam bir temsil sunmasa da performansimizi kendimize ve baskalarina karsi degerlendirme firsati sunmus oldu. Kimin en hizli bulundugunu meydana koymasa da kendi mihenk tasiniza kiyasla ne kadar gelisme kat ettiginizi gösteriyor."

DS Performance Direktörü Xavier Mestelan Pinon ise su ifadeleri kullandi:

"Altinci sezonda her iki sampiyonlugu da kazandiktan sonra her seyi sifirladik, yedinci sezona baslamaya ve ilk Formula E Dünya Sampiyonu olmaya haziriz. Sezonun baslangicindan önce gerçek bir prova fonksiyonu gören sezon öncesi testi, Santiago'ya gönderilmeden önce otomobilleri ve otomobil içi sistemleri dogrulamamiza izin verdi. Son dört günde degisik hava kosullariyla karsilastik ve bu çok iyi oldu, zira bu bize hem soguk ve islak hem de sicak ve kuru pistlerde otomobilleri deneme firsati vermis oldu. Gerçeklestirdigimiz denemelerde bütün hava kosullarina dair rahatlatici sonuçlar aldik, aksi bir hal can sikici olabilirdi. Testlerden hizli bir çikarim yapmiyoruz ancak Valensiya’yi Sile’deki ilk yaris için özgüvenle arkada birakiyoruz, esasen önemli olan da bu." ABB FIA Formula E Sampiyonu Antonio Félix da Costa, "Testlerle dolu üç güzel gün geçirdik. Test etmek istedigimiz çogu programinin üstünden geçtik ve bazilarinda iyi sonuçlar aldik, bu son derece önemliydi zira sezon esnasinda sunlar bize yardimci olacak." degerlendirmesini yapti. 2017/2018 ve 2018/2019 ABB FIA Formula E Sampiyonu, Jean-Éric Vergne ise, "Valensiya’da güzel testler yaptik ve yaptiklarimizdan çok memnunum. Oldukça yogun bir planimiz vardi ve gelecek sezonda yükselmemize dedi.    

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?