Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0729 9.7084 11.1698 452.16 741.80 6.63
Hava Durumu
18 ºC

Haber / Genel


Tarih : 12/2/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/2/2020 12:00:00 AM

Aralik 2020 Kaymakamlik Yardimlari!

Aralik 2020 Kaymakamlik Yardimlari!


Aralik 2020 Kaymakamlik Yardimlari!

Aralik ayinda kaymakamliklar bünyesinden çok sayida alanda yardim alabilirsiniz. Her yardim amaciyla ayri ayri müracaat sartlari belirleyen kaymakamliklar yurttaslarin gereksinimlerine cevap veriyorlar. Kis döneminde ekonomik yönden zorluk yasayabilecek olan vatandaslar amaci  ile kaymakamliklarin devam eden müracaatlari ile müracaatlarin hangi sartlarda yapilacagina dair detaylar. Kis aylarinda derli toplu geliri olmayanlar, düsük gelirli vatandaslar amaciyla devletin mühim destekler sunmus oldugu kurumlarindan biri kaymakamliklar. Kaymakamliklar yapisinda yer alan ve ilçenin yardim etmeye muhtaç vatandaslarina yardim gerçeklestiren kurumlari sosyal yardimlasma ve dayanisma vakiflari, sagliktan egitime, barinmadan yakacaga detayli destek imkanlari sunuyor.

KIS AYLARINDA KAYMAKAMLIK YARDIMLARI

Kaymakamliklar vasitasiyla saglanan yardimlarin birçogu geliri olmayan ya da düsük gelirli hane birey adedi yüksek olan, gereksinim sahibi muhtaç vatandaslara ödeniyor. Yardimlarin temel hedefi ise yurttaslarin içerisinde bulunduklari zor durumdan kurtulmalari ve magdur olmamalari. Bu kapsaminda nakit para desteginden ailelerin kisin isinma gereksinimlerine, besin yardimindan hayata alanlarina barina gereksinimlerine kadar çok sayida alanda destek saglaniyor. Hem de bu desteklerin bazilari yalnizca dar gelirli vatandaslara degil o alanda gereksinimi tespit edilen vatandaslara da ödenir. 1.150 TL kira ve 2.300 TL tasinma destegi müjdesi! Devletten kiracilara destek bütün hizi ile sürüyor. Devletin kira yardimi takviyeleri bilhassa de pandemi ve korana virüs salgini sonrasinda bozulan ekonomi sebebiyle daha çok arastirilmaya baslanmis durumda. Devletin para yardimlari programi arasinda Çevre ve Sehircilik Bakanligi üzerinden yapilan kentsel dönüsüm kira yardimi programi da yer alabilmektedir. Türkiye'nin en büyük ve en pahali üç kenti arasinda gösterilen Ankara, Istanbul ve Izmir için kentsel dönüsüm kira yardimi rakami 1.150 lira olarak ödenmektedir. Kira yardimi alabilmek için tahliyeden itibaren en geç 1 yil içinde müracaat yapilmasi gerekir

Peki Kaymakamliklardan Hangi Alanlarda Destek Alinir? Iste Liste

* Yakacak Yardimlari, Barinma Yardimlari, Egitim Yardimlari, *Gida Yardimi, Giyim Yardimi, Sosyal Destek Yardimlari, * Sartli Egitim Yardimi (SEY), Sartli Saglik Yardimi (SSY) * Engelli Ihtiyaç Yardimlari, 2022 Yaslilik Maasi, 2022 Engelli ve Engelli Yakini Ayligi Evde nasil para kazanilir ? BASVURULAR NASIL YAPILIR? Devlet dogrultusundan saglanan bu destekler amaciyla müracaatte bulunacak olan yurttaslarin birtakim evraklari derlemeleri gerekiyor.

Basvuru Evraklari:

Basvuru yapacak bireyin kimlik belgesi ve fotokopisi, Ikametgâh kayit belgesi, Muhtarlik onayli güncel yoksulluk belgesi, Gelir testi belgesi, Gerekirse Fotograf, Kirada oturanlar amaciyla kira sözlsemesi, Mülkiyet Belgesi, Okula giden çocuklari olanlar amaciyla ögrenci belgesi. Evrak listesi genel olup birtakim yardimlar amaciyla hepsinin derlenmesine lüzum yok. Bu çerçevede vatandaslar evvel kaymakamliklara giderek hangi destek amaciyla müracaat yapacaklarsa o destek amaciyla talep edilen evraklari derleyecekler.    

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?