Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0729 9.7084 11.1698 452.16 741.80 6.63
Hava Durumu

Haber / Genel


Tarih : 11/30/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 11/30/2020 12:00:00 AM

Anne Immihan Nilifirka: Evlatlarimiz HDP tarafindan kaçirildi. Dogru adresteyiz

Anne Immihan Nilifirka: Evlatlarimiz HDP tarafindan kaçirildi. Dogru adresteyiz


Anne Immihan Nilifirka: Evlatlarimiz HDP tarafindan kaçirildi. Dogru adresteyiz

Çocuklarinin daga kaçirilmasindan HDP'yi mesul tutan Diyarbakir annelerinin, 3 Eylül 2019'da baslattigi oturma eylemi 455'inci gününde devam ediyor. Daga kaçirilan oglu Mehmet için Istanbul'dan gelerek eyleme katilan anne Immihan Nilifirka, Ege Üniversitesi Etkilesim Fakültesinden mezun olmasina iki ay kalan oglunun okumasina izin verilmedigini söyledi.

"Oglumu HDP'den istiyorum." diyen Nilifirka, su sekilde konustu:

"Evlatlarimiz HDP dogrultusundan kaçirildi. Biz o yüzden buradayiz, dogru adresteyiz. Burasi Kandil'in baskenti, tüm çocuklar bu binaya getirilmis, bu binada ders veriyorlar. Beyinlerini yikiyorlar dinini, degistirip daga kaçiriyorlar. Dagda da çocuklarimizin arka kismina saklaniyorlar. Burada da bizden kaçiyorlar. Diyorlar ki biz rahatsiz oluyoruz. Biz de insan degil miyiz? Kimisi on yildir oglunu görmemis. Biz rahatsiz olmuyoruz da onlar mi rahatsiz oluyorlar." Kocaeli'den gelerek daga kaçirilan Eren Yalçin için evlat nöbetinde yer alan anne Fadime Aksu da çocuguna kavusana kadar eylemini sürdürecegini dile getirdi.

Aksu, ogluna su sekilde seslendi:

"Yavrum beni duyuyorsan, sunlar her hakareti bize, annelere yapiyorlar. Eger vicdaniniz varsa annelerinizi bir parça seviyorsaniz oradan çikar gelirsiniz." Bu arada oturma eylemi yapan aileler, slogan atarak tepkilerini dile getirdi.

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?