EkonomiGenelGündemHaberTeknoloji

Gençlerin fikirleri Red Bull Basement ile hayata geçiyor

Red Bull Basement, kod yazarlarını ve inovasyon alanındaki düşünce önderlerini desteklemeyi sürdürüyor.

Abone Ol  
 

Red Bull Basement, bugün pek çok ülkede daha iyi bir gelecek inşa etmek hedefiyle teknolojinin gücünden yararlanan üniversite öğrencisi girişimcileri, kod yazarlarını ve inovasyon alanındaki düşünce önderlerini desteklemeyi sürdürüyor.

 

Red Bull’dan oluşturulan bildirime göre, başvuruları açılan etkinliğin jürisinde, Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü Dr. Oğuzhan Aygören, eski Millî Basketbolcu ve Melek Yatırımcı Sinan Güler ve İBB Akıllı Şehir Departmanı Direktörü Burcu Özdemir yer alıyor.

 

25 Ekim tarihine kadar redbullBasement.com adresi üzerinden, İngilizce bilen, lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurularını bireysel ya da iki kişilik gruplar durumunda yapabiliyor. Jürinin değerlendirmesinden geçtiğimiz bir finalist grup ya da bireysel katılım gösteren kişiye mükafat olarak projelerini geliştirmeleri amacıyla ideal bir zemin sunulacak.

 

Finale kalan proje sahibi, global sosyal inovasyon etrafı ile buluşma olanağı yakalıyor. Burada mentörlerin katkıları ile düşüncelerini gerçeğe dönüştürme fırsatı yakalamanın beraberinde global bir eğitim programına da dahil oluyor.

 

Red Bull Basement bu sene online etkinlikler serisi ile girişimci öğrencileri eksper isimlerle bir araya getiriyor. İlki 15 Eylül, ikincisi 18 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek buluşmalar, alakalı bütün öğrencilere açık olacak. 15 Eylül Salı günü saat 14.00’da başlayacak olan ilk online etkinlikte, mobil program üzerinden dijital turlar yayınlayan bir seyahat teknolojileri girişimi olan Piri’nin Satış Direktörü Hande Ercan, eski Millî Basketbolcu ve Melek Yatırımcı Sinan Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehir Departmanı Direktörü ve Şehir Plancısı Burcu Özdemir konuşmacı olarak yer alacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri