Genel

Geleneksel kıyı balıkçılığına 3 yılda 28,2 milyon lira destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yazılı açıklamasında, "Geleneksel Kıyı Balıkçılığının Kayıt Altına Alınması ve Desteklenmesi Tebliği"nin Resmi Gazetenin günümüz sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Abone Ol  
 
61 / 100

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yazılı açıklamasında, “Geleneksel Kıyı Balıkçılığının Kayıt Altına Alınması ve Desteklenmesi Tebliği”nin Resmi Gazetenin günümüz sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Bu kapsamda, balıkçılık filosunun büyük bölümünü oluşturan, 10 metreden ufak boylardaki balıkçı gemilerine destekleme ödemelerinin bu yıl da devam edeceğini altını çizen Pakdemirli, şunları kaydetti:

“2017 yılından beri sürdürülen bu destekleme programından elde edilen avlanma yöntemleri, av miktarları, gelir-gider verileri ve balıkçıların sosyoekonomik hallerine dair güncel veriler, ufak ölçekli balıkçılık sektörünün refahı ve çıkarı için kısa, orta ve uzun vadeli planlarda döneme alınacak. Bu çerçevede, 2017’de 8 bin 762 balıkçı gemisi sahibine toplam 7 milyon lira, 2018’de 10 bin 297 ufak ölçekli avcılık yapan balıkçıya 8 milyon 200 bin lira destek verilmiş, 2019’da da 12 bin 269 adet destek müracaatı alınarak, bunun karşılığında balıkçılara 13 milyon lira destek ödemesi yapılmıştır. Balıkçılarımızı desteklemeye devam ediyoruz.”

Pakdemirli, balıkçıların bu yılki destekleme başvurularını, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele nedeniyle en yakın il ya da ilçe müdürlüklerine yapabileceklerini bildirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri