EkonomiGenel

Ford, e-spor’a desteğini sürdürüyor

Ford 22 Kasım Piyasa günü Castrol Ford Team Türkiye ralli pilotlarının katılması ile yeni bir e-spor ralli yarışı gerçekleştirecek.

Abone Ol  
 
65 / 100

Ford 22 Kasım Piyasa günü Castrol Ford Team Türkiye ralli pilotlarının katılması ile yeni bir e-spor ralli yarışı gerçekleştirecek.

Ford’dan yapılan açıklamaya göre, yıllardır destekçisi bulunduğu Castrol Ford Team Türkiye ralli takımı ile Avrupa Şampiyonluğu da dahil çoğu başarıya imza atan şirket, pandemi ile bir arada bütün dünyada giderek daha çok ilgi çeken e-spor’a olan desteğini artırarak devam ettiriyor.

Tüm dünyada her yaştan otomobil ve yarış severin dikkatini çeken yeni trend e-sporu yakından takip eden Ford ve bu alanda çalışmalarını hızlandıran Castrol Ford Team Türkiye, 22 Kasım’da yeni bir yarış daha düzenleyecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Ford’un katkıları ile gerçekleşen “19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı”nın ardından, 1 Kasım’da Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa şampiyonu ralli takımı Castrol Ford Team Türkiye’nin pilotları ile pist ve e-spor dünyasının ünlü adlarını bir araya geliyor. Yarışta Castrol Ford Team Türkiye’nin ralli pilotları Murat Bostancı, Ali Türkkan, Ümit Can Özdemir, Emre Hasbay ve Can Sarıhan, e-spor oyuncuları Necati Akçay, Sinan Koç, Atakan Tarkan, Ozan Ülkügil ve Emir Aşarı ile mücadele edecekler.

Yarış, 2005’ten bu yana Türkiye’de Formula 1 yarışlarını izah eden ve “Formula 1’in Sesi” olarak da tanınan Serhan Acar’ın anlatımıyla ekranlara gelecek, yorumcu olarak tekrar Yiğit Tezcan yer alacak.

22 Kasım Piyasa günü saat 18:00’de gerçekleşecek yarış Ford Türkiye YouTube kanalından canlı olarak izlenebilecek.

Verilen bilgiye göre, geleceğin teknolojilerini bugünden yaşatacak yeni marka vizyonu “Geleceği Bugünden Yaşa” kapsamında çoğu değişik mecrada yaptığı yenilikçi projelerle adından söz ettiren Ford, artan trend e-spor heyecanını da Türkiye’de yaşatmak için yeni projelere imza atıyor.

Uzun vakittir motor sporlarına destekle Türk sporuna mühim pilotlar kazandıran şirket, gelişen dönemlerde e-spor dünyasına genç sporcular kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri