Ekonomi

Film ve dizi izleyenler için Samsung Q800T QLED 8K Smart TV

Samsung Q800T QLED 8K TV'ler sahip oldukları teknolojik özellikler ile evde film ya da dizi izleme tecrübesini sinema keyfine dönüştürüyor.

Abone Ol  
 
60 / 100

Samsung Q800T QLED 8K TV’ler sahip oldukları teknolojik özellikler ile evde film ya da dizi izleme tecrübesini sinema keyfine dönüştürüyor.

Samsung açıklamasına göre, televizyonlar teknolojide meydana çıkan ilerlemelere bağlı olarak evleri resmen bir sinema salonuna dönüştüren mamüller olarak da büyük ilgi görüyor. Bu televizyonlar ortamında Samsung Electronics’in Q800T QLED 8K Smart TV modeli, lüzum ebat olarak sunmuş olduğu alternatifler lüzumse teknolojik özellikleri ile değişiklaşıyor.

Kullanıcıların seçimine göre 65″, 75″ ve 82″ alternatifleri tespit edilen Q800T QLED 8K TV’ler; sundukları çözünürlük, sahip oldukları işlemci, görüntülerdeki ayrıntıları meydana çıkan özellikleri ve ses yetenekleri ile öne çıkıyor.

Gerçek 8K çözünürlüğe sahip Q800T QLED 8K TV’nin, 4K çözünürlüğün 4 katı bir çözünürlüğü ve 33 milyon pikseli bulunuyor.

Samsung Q800T QLED 8K TV’de tespit edilen kuvvetli Quantum İşlemci 8K yardımıyla, AI Görüntü Yükseltme ve Uyum Sağlayan görüntü özelliği ile izleme tecrübesinin keyfi çıkarılabiliyor. Samsung’un derin öğrenme teknolojisine sahip işlemcisi, gerçek vakitli sahne analiziyle, parlaklık seviyesi ve sesleri her seyir şartı amacıyla optimize ediyor. Hem de Quantum İşlemci 8K, değişik türdeki kaynakları ve görüntüleri suni zeka öğrenme yöntemiyle 8K’ya yükseltiyor. AI Görüntü Yükseltme, dokular ve kenarlar oluştururken parazitleri piksel piksel azaltıyor.

– “Direct Full Array” özelliği

Bu TV’lerde yer alan “Direct Full Array” özelliği ise çoklu konsantre arka ışık bölgelere, saf beyaz ve en karanlık görüntüler amacıyla titiz bir şekilde ayar yapıyor. Direct Full Array ile aydınlık ve karanlık sahneler amacıyla daha yüksek karşıtlık elde eder iken filmlerdeki en ince ayrıntılar bile yakalanabiliyor. Hem de, Arka Işık Bölge Kontrolü, filmlerde en doğru kara tonlarıyla görüntülerde derinlik oluşturuyor.

Hem de, Samsung Q800T QLED 8K TV’de Nesne Takip Eden Ses+ (OTS+) teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji yardımıyla her sahnedeki hareketi takip eden gerçekçi sinematik ses tecrübesi yaşanabiliyor. Yukarıya ve aşağıya doğru ses vermesi amacıyla yerleştirilmiş hoparlörler üç ebatlı bir ses oluşturuyor. OTS+ yardımıyla, ses ekranda nesnelerin faaliyetlerini takip eder iken her vaktinden daha hareketli bir şekilde akıyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri