GenelSpor

Falken FK 510 lastikleri, yarış pistindeki deneyimini yola aktarıyor

Türkiye distribütörlüğünü AKO Grup'un yaptığı Falken'in rekabetçi ruhu ve dayanıklılığı, pist disiplininde dünyanın en zorlu yarışı olarak gösterilen 48. ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı'nda bir kez daha kanıtlandı.

Abone Ol  
 
67 / 100

Türkiye distribütörlüğünü AKO Grup’un yaptığı Falken’in rekabetçi ruhu ve dayanıklılığı, pist disiplininde dünyanın en zorlu yarışı olarak gösterilen 48. ADAC TOTAL 24 Saat Yarışı’nda bir kez daha kanıtlandı.

AKO Grup’tan oluşturulan bildirime göre, Almanya’nın Nürburgring pistinde gerçekleşen ve 24 saatlik bir sürede 25 bin kilometrenin üstünde bir mesafenin katedildiği zorlu yarışta, her iki Porsche 911 GT3 R aracı da finiş görme başarısı elde etti.

Falken, bu yarışla performans lastiklerinin güvenilirliğini bir kez daha sergilemiş oldu. Yarış pistlerinde aktif olarak yer alan Falken, FK 510 performans lastikleriyle yarış pistindeki tecrübesini yola aktarıyor ve geniş kitlelerin faydasına sunuyor.

Eifel sıra dağlarının bölgenin iklimine olan etkisi, her vakit bulunduğu gibi yarış üstünde de belirleyici oldu. Yarış, son derece zor olan hava şartlarında gerçekleşti. Sürekli yağan ve etkisini giderek artıran yağmurun yanı sıra yoğun sis de yarışçıların performansını etkiledi. Pistte yaşanan kazalar ve bu kazalar esnasında piste dökülen yağ da koşulların zorluğunu artırdı. Öğleden sonra başlayan yarışa, giderek kötüleşen hava koşulları nedeniyle gece saatlerinde Yarış Direktörü kararıyla ara verildi. 8,5 saatlik aranın sonrasında sabah saatlerinde yarış tekrar başladı.

Nürburgring pistinin zor olan tabiatının, tabiat koşullarının sertliğiyle birleşimi, pilotları, yarış ekiplerini, mekaniker ve lastik ekiplerini olabildiğince zorladı. Yarış, insan-makine-lastik üçlüsünün 25 bin 378 kilometrelik mücadelenin her bir düzlüğünde, her bir virajında zorlu bir testten geçirilmesi şeklinde geçti.

Kötü hava koşulları ve yarışa verdiği ara, antrenman ve sıralama turlarında hayat sürdürdükleri talihsizlikler nedeniyle start listelenmesinde gerilere düşen Falken pilotlarının geri dönüş eforunu da olumsuz etkiledi. Bütün olumsuzluklara karşın yola ve yarışa Falken’in itimat edilir performansı ile tutunan pilotlar, çoğu yarışçının yarış dışı kaldığı mücadeleyi 10 ve 11. sırada tamamlama başarısı gösterdi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri