GenelDünya

Facebook Rusya bağlantılı bazı provokatif hesapları kapattı

Facebook Inc. şirketine ait kurumsal internet sayfasından oluşturulan açıklamada, Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine karşı kullanabileceği 350 seviyesinde potansiyel provokatif hesabın kapatıldığı belirtildi.

Abone Ol  
 
66 / 100

Facebook Inc. şirketine ait kurumsal internet sayfasından oluşturulan açıklamada, Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerine karşı kullanabileceği 350 seviyesinde potansiyel provokatif hesabın kapatıldığı belirtildi.

Rusya’nın askeri ve istihbarat teşkilatları ile bağlantılı bulunduğu belirti edilen üç ayrı dezenformasyon ağının teşhis edildiği kaydedilen açıklamada, Moskova’nın 2016 ABD başkanlık seçimlerine araya girmeksizin merkezinde yer alan internet hesaplarının bütününün çökertilmesinin hedeflendiği vurgulandı.

Açıklamada, söz hususu hesaplara, 3 Kasım’da ABD’de yapılacak seçimlerdeki seçimleri etkilemek, oylamanın ne kadar sağlıklı bulunduğunu sorgulatmak ve seçim neticelerini tartışmaya açmak suretiyle kullanabileceği endişesiyle araya girmek edildiği belirtildi.

Facebook’un Rusya kökenli provokatif hesapları kapatması, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) doğrultusundan mevzu ile alakalı ikazda bulunmasından iki gün sonra gerçekleşti.

ABD İç Emniyet Bakanlığı Siber Emniyet ve Altyapı Güvenliği Ajansı da seçimlerin derhal ardından, Amerikan oylama sistemleri ile alakalı dezenformasyonun en üst safhada olabileceği hususu ile alakalı bir ikaz yayımlamıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri