Ekonomi

Evde Bakım, Engelli ve Yaşlılar İçin Ödemeler Bayramdan Önce!

Bu sene Kurban Bayramı'nın Temmuz sonuna denk gelmesi sebebi ile evde bakım, engelli ve yaşlı aylıklarının ödeme günlerinin erkene alındığı belirtildi

Abone Ol  
 
60 / 100

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, evde bakım, engelli ve yaşlı aylıklarının ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde yapılacağını açıkladı.

İlgili vatandaşlar tarafından merakla beklenen haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Evde bakım, engelli ve yaşlılar yapılacak olan aylık ödemeler Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştirilecek.

Bakan Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamada, engelli ve yaşlı aylıklarının her ayın 5 ve 9’u arasında verildiği hatırlatılarak, bu sene Kurban Bayramı’nın 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasına denk gelmesi sebebiyle evde bakım, engelli ve yaşlı aylıklarının ödeme günlerinin erkene alındığı belirtildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “bu sene Kurban Bayramı vesilesi ile Ağustos ayı ödemeleri de öne çekilmiş oldu. Herkesin ödemesi aynı gün, 29 Temmuz’da yapılacak” dedi.

Evde Bakım, Engelli ve Yaşlılar İçin Ödemeler Bayramdan Önce! 2 – hasta bakım

1,4 Milyon Kişiyi İlgilendiriyor

Evde bakım kapsamındaki ödemelerin de 29 Temmuz günü gerçekleştirileceği kaydeden Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayı için engelli ve yaşlı maaşlarından 768 bini yaşlı ve 636 bini engelli olarak toplamda 1,4 milyon kişinin yararlanacağını belirtti. Bakan Selçuk, 2022 sayılı yasa kapsamındaki aylıklara dair geçtiğimiz sene engelli ve yaşlı vatandaşlara 10 milyar liraya yakın ödeme yapıldığının altını çizerek, bu sene ise söz konusu tutarın 12 milyar lira civarına çıkmasını beklediklerini ifade etti. Evde bakım hizmeti kapsamındaki ödemelerden de 535 bin vatandaşın yararlanacağını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, toplam olarak 827 milyon TL seviyesine ödeme gerçekleştirileceğini belirtti.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs pandemisi nedeniyle de evde bakım hizmeti veren ve engelli ve yaşlı vatandaşların zor günler geçirdiklerinin bilincinde olduklarını belirterek, söz konusu ödemelerin bayramın önüne çekilmesinin kendileri için faydalı olacağını umduklarını kaydetti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk herkese hayırlı bayramlar diledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri