EkonomiGenelGündemHaber

Ev Hanımları 2021 Yılında Nasıl Emekli Olabilirler ve Yapması Gerekenler..!

Ev hanımı olan vatandaşlar 2021 yılında emekli olmak için ilk adımı atmak isterlerse ne yapacaklar? Ev hanımları nasıl ve hangi şartlarda emekli olurlar? tüm detayları ile araştırdık. 2021 SGK isteğe bağlı sigorta ile emeklilik imkanları.

Abone Ol  
 
62 / 100

Ev hanımı olan vatandaşlar 2021 yılında emekli olmak için ilk adımı atmak isterlerse ne yapacaklar? Ev hanımları nasıl ve hangi şartlarda emekli olurlar? tüm detayları ile araştırdık. 2021 SGK isteğe bağlı sigorta ile emeklilik imkanları.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 2021 isteğe bağlı emeklilik prim ödemeleri belli oldu. Bu ödemeler ile 2021 yılında kendi primini ödeyerek emekli olmak isteyenler için yapılacak ödeme tutarları ve sağlanacak şartlarını tek tek aktarıyoruz. İşte emekli olmak isteyen ev hanımlarının yapmaları gerekenler.

Ev Hanımları 2021 Yılında Nasıl Emekli Olabilirler ve Yapması Gerekenler..! 2 – vergi ve idari para cezalarinin yapilandirilmasina iliskin esaslar belirlendi e33d3f5

EMEKLİ OLMAK İSTEYEN EV HANIMLARININ İZLEYECEĞİ AŞAMALAR

Herhangi bir işyerinde aktif olarak çalışmayanların emekli olabilmeleri için çalışanlar ile aynı şartları sağlamaları gerekiyor. Çalışanlar emekli olabilmek için sigorta prim koşulu, gün koşulu ve yaş koşulunu sağlamalılar. İsteğe bağlı sigorta ile de bütün bu şartların sağlanması gerekiyor.

Ev hanımları ve başka vatandaşlar isteğe bağlı sigorta ile her ay derli toplu ödeme yapacaklar. Ödeme gerçekleştirdikleri her ay için sigorta gün miktarını da doldurmaya başlayacaklar. Prim ve gün koşulunu tamamlayan ev hanımları yaş koşulunu da sağlamaları halinde emekli olabilecekler.

Ev Hanımları 2021 Yılında Nasıl Emekli Olabilirler ve Yapması Gerekenler..! 3 – merkez bankasi bankalararasi para piyasasinda bankalarin borc alabilme limitlerini sifirladi 893f80d

BAŞVURU ŞARTLARI

* Ev hanımlarının isteğe bağlı sigorta ile emekli olabilmeleri için sigorta gerektiren bir işte çalışmıyor olmaları gerekiyor.

* Aktif çalışma hayatında olanlar esasen sigorta primi ödedikleri için isteğe bağlı sigorta primi ödeyemezler.
* Sigorta başlangıç tarihi 1 Mayıs 2008 ve ardından olan yurttaşların emekli olabilmek için 63 yaş ve 5400 gün prim ödemesi yapması gerekir. Sigorta başlangıç tarihi 9 Eylül 1999 ile 30 Nisan 2008 tarihi arasında olanlar 25 senelik hizmet süresi, 4500 prim günü ve 60 yaş şartını sağlayacaklar.

SGK Müjdeyi Verdi! Emeklilik Yaşı Erkene Alındı, Milyonlarca Kişi Emekli Sayılacak…

2021’DE NE KADAR ÖDEME YAPILIR?

2021 yılında asgari ücrete yapılan zam ile birlikte isteğe bağlı sigorta prim ücretleri de değişti. İsteğe bağlı sigorta kapsamında ev hanımları 2021 yılında 847 TL ödeme yapacaklar. Esnafın 1479’a göre teşvikli tutarı 927 TL, Çiftçinin 2926’ya göre teşvikli tutarı 781 TL olarak ödenecek..

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri