GenelGündem

Eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı hakkında hapis istemi

Maltepe'de, 23 yaşındaki kadına bir restoranda cinsel saldırıda varolduğu iddiasıyla tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U.K. hakkında, "cinsel saldırı", "kişiyi Hürriyetinden yoksun kılma" ve "tehdit" suçlarından 15 yıl 6 aydan, 24 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Abone Ol  
 
62 / 100

Maltepe’de, 23 yaşındaki kadına bir restoranda cinsel saldırıda olduğu iddiasıyla tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U.K. hakkında, “cinsel saldırı”, “kişiyi Hürriyetinden yoksun kılma” ve “tehdit” suçlarından 15 yıl 6 aydan, 24 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 23 yaşındaki Z.Y.’ye cinsel saldırıda olduğu gerekçesiyle tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U.K. hakkında yürütülen soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma neticesinde hazırlanan iddianamede, müşteki Z.Y ile aynı kafede çalışan şüpheli U.K’nin aşağı yukarı 1,5 ay sonra işten ayrıldığı belirtilerek, müşteki ve şüphelinin daha önceden dost içerisinde da görüştükleri anlatıldı.

Suç tarihinde şüpheli U.K’nin müşteki Z.Y’nin iş yerine gelerek akşam saatlerinde Maltepe’de bir kafede buluşmayı öneri ettiği, sonrasında da buluştukları belirtilen iddianamede, söz hususu kafede şüpheli ve müştekinin aşağı yukarı yarım saat kadar baş kafaya oturdukları aktarıldı.

Yarım saat sonra müşteki Z.Y’nin kalmak istediği, şüpheli U.K’nın da kalması için ısrar ettiği ifade edilen iddianamede, bu durumdan rahatsız olan müştekinin gitmek için ayağa kalktığı sırada şüpheli U.K’nin müştekiyi kendine doğru çektiği, müştekinin de kendisini kurtarmak için masada tespit edilen bardakla şüphelinin kafasına vurduğu anlatıldı.

İddianamede, şüpheli U.K’nin öfkeyle müşteki Z.Y’yi saçından sürükleyerek tuvalete götürüp dövdüğü, daha sonra da cinsel saldırıda olduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin yalvaran ve bağıran müştekiye vurmaya devam ederek, “bağırma seni burada kimse duymaz. Kapıda kilitli” dediği ve Z.Y’nin boğazını sıkarak tehdit ettiği kaydedildi.

Müştekinin şüphelinin elinden kurtulabilmek için yaşananları kimseye anlatmayacağını söylediği ve şüphelinin eyleminin aşağı yukarı 1-1.5 saat sürdüğü bahsedilen iddianamede, olayın sonrasında şüphelinin koltukta tespit edilen kanları bezle sildiği bilgi kapasitesi yer aldı.

Adli Tıp Kurumu İstanbul Anadolu Şube Müdürlüğü’nün raporuna göre, müşteki Z.Y’nin kolay tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde yaralandığı kaydedilen iddianamede, şüpheli U.K’nin üstüne atılı suçları işlediğine dair güçlü şüphe oluştuğu belirtildi.

İddianamede, bu kapsamda şüpheli U.K’nin “nitelikli cinsel saldırı”, “nitelikli, kişiyi Hürriyetinden yoksun kılma” ve “tehdit” suçlarından 15 yıl 6 aydan, 24 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Hazırlanan iddianame, değerlendirilmek üzere Anadolu Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Filiz Kınık Öz, Ali Cevahir Aktürk

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri