DünyaGenel

Ermenistan ordusunca yoğun ateş altında tutulan Terter’de yaşayanlar evlerini bırakmıyor

Ermenistan kuvvetlerinin gün boyu top atışları ve misket bombası destekli Rus yapımı Smerch füzeleriyle vurduğu Terter kentinde fazlası ev zarar gördü.

Abone Ol  
 
67 / 100

Ermenistan kuvvetlerinin gün boyu top atışları ve misket bombası destekli Rus yapımı Smerch füzeleriyle vurduğu Terter kentinde fazlası ev zarar gördü.

Çok sayıda ev ve apartmanın cam ve kapıları kırılırken, duvarlarında yıkıntılar oluştu.

Kenttin sessizliğini yoğun bomba sesleri bozarken, Azerbaycan ordusu da kentin detaylı bölgelerinden atışlar gerçekleştiriyor.

İlde yaşayanların fazlası sığınaklarda yaşamlarını sürdürürken, bazıları ise kente geri döndü.

“İnşallah biz kendi topraklarımıza geri döneceğiz”

Talih Şükürov, savaş başladığında çocuklarının zarar görmemesi için evinden ayrıldığını, yalnız bir vakit sonra geri döndüğünü anlatarak, “Korkumuz yok. Evimize geri dönüyoruz. Hiçbir şeyden korkumuz yok. Çocuklar için evden ayrılmıştık. Çekinmiyorduk. İnşallah biz kendi topraklarımıza geri döneceğiz, Tanrı’ın yardımıyla.” ifadesini kullandı.

“Korkmuyoruz ki buradayız”

Yeni Kasaba isimli sitede yaşamını devam ettiren Aybeniq Eliyeva, Terter’e geri döndüğü için mutlu olduğunu dile getirerek, “Terter’e gitmeyin dediler ama bugün geldim. Korkmuyorum. Evimizi, buradaki evlatlarımızı bırakmıyoruz. Tanrı ordumuza zarar vermesin. Tanrı Azerbaycan ve Türkiye Cumhurbaşkanlarını korusun.” diye konuştu.

Oğlu Tural Elizade’nin top atışıyla yaralandığını belirten Eliyeva, şunları kaydetti:

“Top düştü. Oğlum kafasından yaralandı. Mahalle hep vuruldu. Topraklarımız yeter ki geri alınsın. Biz her şeyi düzelteceğiz. Korkmuyoruz ki buradayız. Sağolsun Cumhurbaşkanımız bize yerlerimizin teminini sağladı. Yine de evimizdeyiz. Mutfaktan ve kapıdan vurdular. Kızımın yatak odasına geldi. Akşam da hücum oldu. ‘Gelme’ dediler. Dedim ki ‘geleceğim’. Tanrı askerlerimiz korusun. Yeter ki galibiyet bizim olsun.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri