Gündem

Erdoğan’ın doğalgaz müjdesini dünya basını böyle gördü

Başkan Erdoğan Yunanistan ve AB'ye meydan okudu!

Abone Ol  
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan günlerdir merakla beklenilen müjdesini açıkladı. “Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi” müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan ve AB’ye net mesaj verdi ve, “Ortada dolaşan saçma sapan haritaların yarın en büyük zararı Avrupa Birliği’ne vereceği unutulmamalıdır.” dedi.

Dolmabahçe Ofisi’nde ‘Millete Sesleniş’ konuşması sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi” müjdesini verdi. Erdoğan konuşmasında Yunanistan ve AB’ye de mesaj vererek, “Yunanistan başta olmak üzere bu sorun karşımıza dikilenlerin hepsi de haklı olduğumuzu iyi biliyor. Genellikle AB Yunanistan’ı şımartıp üzerimize salarken, bir kez daha kendi ilkelerine ihanet ettiğini görmelidir.Ortada dolaşan ve hiçbir geçerliliği olmayan saçma sapan haritaların yarın öbür gün en büyük zararı AB’ye verebileceği unutulmamalıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu şekilde konuştu;”Aziz milletim, ülkemizin enerji sorununu kökten çözmekte kararlıyız. Türkiye senelerce bunun sancısını, sıkıntısını çekmiş, bedelini ödemiş bir ülkedir. Cari açığımızın en büyük nedeni de hep enerji olmuştur. Yerli ve yenilenebilir kaynaklara sunduğumuz ehemmiyet yardımıyla nisbi bir denge sağladık. Cari açığımızın ana nedeni bu değil mi, bu. Enerjide net ihracatçı mevkisine gelene kadar bize durmak, dinlenmek yok.

YUNANİSTAN VE AB’YE NET MESAJ

Kimsenin hakkına gözümüzü dikmeden, ama kimseye de hakkımızı yedirmeden hedeflerimize doğru yürümeyi sürdüreceğiz. Yunanistan başta olmak üzere bu sorun karşımıza dikilenlerin hepsi de haklı olduğumuzu iyi biliyor. Genellikle AB Yunanistan’ı şımartıp üzerimize salarken, bir kez daha kendi ilkelerine ihanet ettiğini görmelidir.Ortada dolaşan ve hiçbir geçerliliği olmayan saçma sapan haritaların yarın öbür gün en büyük zararı AB’ye verebileceği unutulmamalıdır.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bugün ileriki nesillere mühim bir miras bırakacağız. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim yolumuzu bahtımızı açık etsin. Bir kez daha doğalgaz rezervi keşfimizin ve sonrası ileriki yeni keşiflerin milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Son dakika haberi: Türkiye’de yeni devre başlıyor! Erdoğan müjdeyi açıkladı!

“TÜRKİYE’DE YENİ BİR DÖNEM AÇILACAK” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çarşamba günü Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni’nde yaptığı bildirimde Cuma günü bir müjde vereceklerini belirtmiş ve “Şu anda bu müjdenin biz de hayalleri ve rüyası içerisindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi bütün milletimize vermek amacıyla Türkiye’de yeni bir devresinin açılacağına da şuandan inanıyorum. Tabii açıklarsam bu işin heyecanı, her şeyi kaybolur. Onun amacıyla açıklamamakta yarar var diye düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri