Teknoloji

En Ünlü CEO’lardan Savunma

Apple, Facebook, Amazon ve Google CEO’larından tekelleşme hususunda rekabet alt komitesi karşısında savunma yapmaları istendi

Abone Ol  
 
60 / 100

ABD menşeli teknoloji devi şirketler Apple, Facebook, Amazon ve Google CEO’ları Tim Cook, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos ve Sundar Pichai, tekelleşme konusunda rekabet alt komitesi karşısında savunma yapacak. Söz konusu 4 teknoloji devinin CEO’ları, geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden soruşturma kapsamında Çarşamba günü pazar hakimiyetine yönelik komitenin sorularını cevaplandıracak.

Bezos, Cook, Pichai ve Zuckerberg’in söz konusu savunma oturumuna video konferans aracılığıyla katılması tahmin ediliyor. Duruşma 29 Temmuz Çarşamba günü Türkiye saati ile saat 19:00’da gerçekleştirilecek.

En Ünlü CEO’lardan Savunma 2 – kongre

Teknoloji Devleri Yakın Takip Altında

Amazon, Apple, Google ve Facebook gibi teknoloji devi şirketlerin küresel pazar içerisinden oldukça önemli bir etkisi bulunuyor. Söz konusu şirketlerin her biri Adalet Bakanlığı ve komisyonlar tarafından yakından takip ediliyor ve sürekli bir şekilde soruşturuluyor.

Meclis Yargı Komitesi Başkanı Jerrold Nadler ve Antitröst Alt Komite Başkanı David Cicilline tarafından yapılan ortak açıklama kapsamında söz konusu şirketlerin Amerika halkının hayatları içerisinde oynadıkları roller göz önüne alındığı takdirde şirket CEO’larının yaklaşımları da oldukça önemseniyor. Halihazırda devam etmekte olan soruşturmanın tamamlanması adına şirket CEO’ları tarafından verilecek olan ifadenin oldukça önem taşıdığını vurgulayan Nadler ve Cicilline, bu nedenle kendilerinin ifadesine başvurulacağını belirtti.

Küresel ölçekte faaliyet gösteren ve yıllık olarak elde ettikleri kar miktarları ile pek çok ülkenin yıllık Gayrisafi Milli Hasılası’nı geride bırakan teknoloji devi markalar Apple, Facebook, Amazon ve Google CEO’larının vereceği ifadeler tüm dünya tarafından merakla bekleniyor. 29 Temmuz Çarşamba günü Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak olan dijital ortamdaki duruşmaya Tim Cook, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos ve Sundar Pichai’nin online olarak video konferans yöntemi ile  katılması bekleniyor. Ülkemizde de oldukça büyük hayran kitleleri bulunan söz konusu CEO’ların duruşma saati şimdiden iple çekiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri