Otomobil

En Kaliteli Otomotiv Markası: Kia

Abone Ol  
 

ABD menşeli kalite araştırma firması J.D. Power, dünyaca ünlü otomotiv markası Kia’yı altıncı kez en kaliteli otomotiv markası olarak seçti. Araştırma kapsamında finale kalan 10 otomobil arasından 4 adet farklı modelle yarışmayı bilen Kia, sıralamada da birinci oldu.

ABD merkezli J.D. Power şirketi tarafından yapılan araştırma kapsamında Kia firması 6. kez en kaliteli otomotiv markası olarak seçilmiş oldu. Her sene ekonomi, premium ve genel klasman özellerinde araştırmalara gerçekleştiren J.D. Power şirketi, ekonomi kategorisi araç listesi çerçevesinde Güney Kore menşeli dünyaca ünlü Kia markasının en kaliteli marka olduğuna kanaat getirdi.

En Kaliteli Otomotiv Markası: Kia 2 – Kia Otomobil

87 Bin Kişinin Onayı Alındı

26 farklı kategoride toplamda 189 adet aracın 87 bin dolayında insan tarafından tecrübe edilip puanlanması yöntemi ile her sene gerçekleştirilen söz konusu listede Güney Koreli şirket 4 adet modeliyle yarıştı. 87 bin sürücü tarafından 90 günlük bir zaman dilimi boyunca test edilen araçlar, sürüş deneyimi, şanzıman ve motor performansı gibi birçok farklı kriterde değerlendirmeye alındı. Söz konusu detaylı ve meşakkatli değerlendirmeler neticesinde Güney Kore menşeli Kia markası en az arıza gösteren marka olma özelliğini kanıtladı.

Araştırma süreci sonucunda belirlenmiş olan ilk 10 listesine dört farklı modelle girmeyi başararak kalitesini zaten belli etmiş olan Kia markası, bu kapsamda J. D. Power şirketi tarafından en kaliteli otomotiv markası rozetini kazanmaya değer görüldü. 87 bin dolayında sürücünün onayını alarak söz konusu önemli ödüle ulaşmış olan marka, ilk 10 arasına Sorento, Sedona, Soul, Cerato modelleri ile kalmayı bildi. Güney Kore menşeli otomotiv devi şirket Kia, bu bağlamda ürettiği ekonomik ve konforlu araçlarla tüm dünyada en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor. J. D. Power şirketi tarafından 87 bin gibi oldukça büyük bir kitlenin onayı alınarak verilen bu ödül ise markanın başarısını daha da katlayacak gibi duruyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri