GenelGündem

Emniyet ekipleri KPSS’ye geç kalanların imdadına yetişti

Sakarya'da polis ekipleri, Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim'e (2020-KPSS Ortaöğretim) geç kalan adayları yetiştirmek için seferber oldu.

Abone Ol  
 
73 / 100

Sakarya’da polis ekipleri, Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim’e (2020-KPSS Ortaöğretim) geç kalan adayları yetiştirmek için seferber oldu.

Saat 10.00’da kapılarını kapatan imtihan merkezlerine geç kalan, hatalı okula giden ya da evraklarında kusur tespit edilen adayların imdadına polis ekipleri yetişti.

Kentin detaylı noktalarında görev yapan ekipler, vatandaşları ekip otolarına bindirerek imtihanın yapıldığı okullara getirdi.

Araçlardan inerek imtihan merkezlerine koşan vatandaşlar, kapılar kapanmadan içeri girmeyi başardı.

Adaylar, kendilerine yardımcı olan güvence ekiplerine teşekkür etti.

Eskişehir’de polis KPSS’ye geçtiğimiz kalan öğrenciler için seferber oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yapılan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan adaylar, Eskişehir’de sabahın erken saatlerinde imtihana girecekleri okullara geldi. Girişte kimlik denetimi yapan ekipler, maske ve dezenfektan verdikleri adayları kurallara uymaları için uyardı.

Geç kalan ya da imtihan merkezlerini karıştıran adaylara İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, yardımcı oldu. Ekipler, adayları imtihana girecekleri okullara son anda yetiştirdi.

Geç kalan birtakım adaylar ise imtihan saati geçtiği için merkezlere alınmadı.

Kahramanmaraş’ta polis 54 öğrenciyi imtihana yetiştirdi

Ekipler, kimliği olmayan ya da kimliğinde fotoğraf olmayan 14 öğrenciyi fotoğrafçıya sonrasında nüfus müdürlüğüne götürdü. Kimliğini evde unutan 6 öğrencinin de evinden kimliğini alıp imtihana yetiştirdi.

Kent genelindeki cadde ve bulvarlarda öğrenciler üstünde duyarlı tespit edilen polis, okulunu bulamayan ve imtihana geç kalan 34 öğrenciyi ise imtihan vakitkinden önce okuluna gitmelerini sağladı.

Türkoğlu ilçesinden Kahramanmaraş’a gelen ve imtihana 15 dakika kala kimliğini evde unuttuğu fark eden 17 yaşındaki Abdullah Azad Kılıç’ın, polisin sayesinde fotoğrafı çekildi, nüfus dairesinde kimliği çıkartıldı, sonra da Şehit İdari Ateşe Galip Özmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine son saniyelerde imtihana yetiştirildi.

Onikişubat ilçesindeki 19 Mayıs Lisesine kimliksiz gelen 17 yaşındaki Melike Nur Yavuz için de seferber olan polis, fotoğrafını çektirip nüfus idaresinden kimliğini çıkartarak imtihana bir dakika kala imtihana girmesi gereken okula yetiştirdi.

Kimliğini evde unutan KPSS adayı genç kızın yardımına güvence ekipleri koştu

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulunda imtihana girecek olan B.Ş, saat 09.45’te bina girişinde kimliğini evde unuttuğunu fark etti.

B.Ş, durumunun okulda görevli polislerce öğrenilmesiyle trafik ekibi doğrultusundan polis aracına bindirilerek evine doğru yola çıktı.

Bu sırada, genç kızın ikameti tarafında tespit edilen güzergah, sokağa çıkma kısıtlamasında görevli başka ekiplerce açık tutuldu.

Fatih Mahallesi’ndeki evinden kimliğini alan B.Ş, polis ekiplerince imtihan merkezine yetiştirildi.

Polislerin genç kızı imtihana yetiştirme çabası, güvence kameralarına da yansıdı.

Malatya’da polis öğrencileri imtihana yetiştirdi

Ekipler, imtihana geç kaldığını belirten Ceyda Somay’ı Yakınca Mahallesi’ndeki ikametinden alıp Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yetiştirdi.

Ayağı, kemiğindeki kırık nedeniyle alçıda olan bir öğrenci ise evinden polis ekipleri doğrultusundan alınarak imtihana girebilmesi için Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu’na götürüldü.

Samsun’da KPSS’ye geç kalan öğrenci için güvence ekipleri seferber oldu

Karayolları Kavşağı’nda KPSS’ye geç kaldığını polis ekiplerine ifade eden öğrenci için güvence ekipleri seferber oldu.

İlkadım İlçe Güvenlik Müdürlüğüne bağlı ekipler, KPSS’ye girmek üzere 19 Mayıs ilçesine gitmek isteyen öğrenciyi Bölge Trafik ekiplerine teslim etti.

Ekipler kısa vakit içinde öğrenciyi 19 Mayıs ilçesinde imtihana gireceği okula yetiştirdi. Öğrenci ise ekiplere teşekkür etti.

Siirt’te kimliğini unutan KPSS adaylarının imdadına polis yetişti

Siirt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda yapılacak KPSS oturumuna kısa vakit kala kimliklerinin yanlarında olmadığını fark eden 3 aday, salon görevlilerinin sayesinde polise ulaştı.

Kısa vakitde okula gelen ekipler, polis aracına bildirdikleri adayların kimliklerini aldırarak salon kapılarının kapanmasına 1 dakika kala imtihana girecekleri binaya yetiştirdi.

Adaylar, polis ekiplerine yardımlardan ötürü teşekkür etti.

Antalya’da polis ekipleri KPSS’ye geç kalanların imdadına yetişti

Antalya Güvenlik Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarından “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin her vakit yanındayız. Bizler sizler için varız” başlığıyla yapılan paylaşımda, imtihan merkezlerine geç kalan, hatalı okula giden ya da evraklarında kusur tespit edilen adayların polis ekiplerince okula yetiştirildiği anların videoları yer aldı.

Videoda motosikletli trafik polisinin gerisinde imtihana yetişmeye çalışan bir aday, “Sınava geç kalıyordum. Polis ağabeyim beni gördü. Beni imtihana yetiştiriyor. Polisimizden Tanrı razı olsun. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.” dedi.

Sınava geç kalan bir bayan adayı da ekip otomobiliyle yetiştiren polis memuru, “Çok mutlu olduk seni imtihana yetiştirdiğimiz için. Sınavda başarılar. İnşallah istediğin puanları alırsın. Bir an önce okula gir.” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri