Ekonomi

Emekliye Yasak Devam Ediyor

65 yaş üzeri ve 18 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasaklarına ve seyahat kısıtlarına emekli sendikalarından tepki geldi

Abone Ol  
 
57 / 100

Emekli-Sen Başkanı Cengiz Yavuz, virüsün bir tek yaşlılar tarafından yayılmadığını belirterek halen daha devam etmekte olan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının sonlanması talebinde bulundu.

Uzunca bir zamandır devam etmekte olan 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasaklarına ve seyahat kısıtlarına emekli sendikalarından tepki geldi. Emekli-Sen Başkanı Cengiz Yavuz, milyonlarca emekli vatandaşın Kurban Bayramı’na yasaklı bir biçimde girdiğini belirterek, virüsün yalnızca yaşlılar tarafından yayılmadığını ve devam etmek olan bu uygulamanın sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Ekonominin canlanması adına yurt dışından ülkeye giriş yapanların yaşlarına bakılmadığının ve onlar için hiçbir yasağın uygulanmadığının altını çizen Emekli-Sen Başkanı Yavuz, kendi vatandaşlarımız için halen daha sokağa çıkma kısıtlamalarının ve seyahat engellerinin devam ettirilmesinin ise adaletsizlik olduğunu belirtti. Virüsün yaşlılar tarafından değil gençler tarafından yayıldığını herkesin bildiğini kaydeden Yavuz, Kurban Bayramı sürecinde söz konusu yasakların bitmesi gerektiğini söyledi.

Emekliye Yasak Devam Ediyor 2 – emekli sen

Alım Gücünde Düşüş

Emekli-Sen Başkanı Cengiz Yavuz yaptığı açıklamalarda 65 yaş üstü vatandaşların gerçekten korunması isteniyorsa onların sağlık ve beslenme gereksinimlerinin karşılanmasının elzem olduğunu belirtti. Koronavirüs pandemisinin ekonomi alanında yarattığı olumsuz etkiler ve son gelen yüzde 5.75 oranındaki zam ile beraber yaşlı vatandaşlarımızın alım gücünün hayli düştüğünü vurgulayan Cengiz Yavuz, emeklilerin bu şekilde rahat bir bayram geçirmelerinin mümkün olmadığını söyledi. 6 bayramdır, bayram ikramiyelerinde de herhangi bir artış yaşanmadığının altını çizen Yavuz, ilk senelerde bin lira ile kurban alınabildiğini ancak şimdilerde en ucuz kurbanlığın 2 bin lira olduğunu kaydetti. Emekli vatandaşların halihazırda bayram tatili gibi lüks aktivitelerden çoktan vazgeçtiğini belirten Cengiz Yavuz, buna karşın çocuklara ve torunlara harçlık vermekte bile büyük zorluk yaşandığını vurguladı. Konu ile ilgili yetkililere seslenen Emekli-Sen Başkanı Cengiz Yavuz, hem emekli vatandaşlarımıza sağlık ve ekonomi alanında verilen desteğin artırılmasını hem de 65 yaş üstü için halen devam etmekte olan sokağa çıkma yasaklarının ve seyahat kısıtlamalarının sonlandırılmasını talep etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri