MaaşlarGenelGündemHaber

Emeklilere müjde! Ödemeler gündeme bomba gibi düştü!

2550 TL amacıyla harekete geçildi...

Abone Ol  
 

 

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren çoğu açıklama peş peşe gelmeye devam ediyor. Emekliler için güzel bir haber daha geldi. Taban tutarı için ek bir zam haberi ile bu ay emekli olan kişilerin yanı sıra üç yıllık taahhüt zamanı dolan kişiler adına 500, 625 ve 750 lira verilecek. Kampanyalar dahilinde şart olmadan 200 TL veren de var. Bu sayede 2550 TL ye kadar artış gösterebiliyor. İlk maaşınızı SGK’nın anlaşmalı olduğu bankadan aldıktan sonra maaşınızı dilediniz bankaya taşıyabilirsiniz. Bu taşıma sırasında bankalar 3 yıl kendi bankalarıyla çalışmayı kabul etmeniz halinda size promosyon ödemesi yapmaktadır. Sonuç olarak ikinci ay maaşınızı bankanızda promosyonlu almış olursunuz.

 

sgk bağkur emeklisine zam

 

TÜED doğrulusunda gündeme gelen konu promosyonlar için artış olsun ve yine komisyon kurularak masada yerini alsın oldu. Banka promosyonları şu anda kamuda ya da özel sektörde aktif olarak çalışan ve kamu ya da özel kurumlardan emeklilik hakkını elde ederek emekli aylığı alan şahıslara verdiği paradır. 2017 yılında Hükümet, Sosyal Güvenlik Kurumu vasıtası ile bankalarla bir protokol imzalamıştı.
Promosyon almak için en önemli şart, maaş aldığınız bankada en az 3 yıl kalacağınızı taahhüt etmeniz. Bunun haricinde otomatik ödeme talimatı ya da kredili hesap şartı aranmıyor.

Peki emekli promosyon ödemelerinde farklılık yapıldı mı? Hangi banka kaç TL promosyon ödemesi veriyor?

İşte bankaların en güncel promosyon oranları…

3 yıl aynı bankadan maaş alma taahhütü

Emekli aylığı olan bütün vatandaşlar bankalardan promosyon ödemelerini alabiliyor. İstedikleri bankadan yalnızca üç yıl boyunca  maaşımı sizden alacağım diye taahhüt vermelerinin sonrası maaş civarlarına göre bir promosyon alacaklar. En az 500 en çok 750 TL promosyon verilmeye devam ediyor. Emekliler, promosyonda taban tutarların daha da artırılmasını istiyor. Konu Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) doğrulusunda da gündeme taşındı. Dernek, “Banka promosyonlarına bir artış daha yapılsın. Promosyon için bir komisyon kurulsun ve bütün taraflar masada olsun” açıklaması yaptı.

 

Emeklilere müjde! Ödemeler gündeme bomba gibi düştü! 1 – emeklilik fonlari tum yatirim araclarini solladi 9bf27a3

Nasıl arttırma yapılır?

Bazı bankalar vatandaşlar için kampanya tutarlarının artmasını da sağlıyor. Bu anlarda bireylerin şartları iyi incelemesi gerekir. Ek ürün şartı aranmadan 1200 TL ödeme yapanlar bulunduğu gibi 2550 TL ek promosyon ödemesi yapan bankalar da var.

Taban tutar amacıyla yeni zam

Promosyon taban tutarlarının attırılması TÜED doğrulusunda yine gündeme geldi. Tekrar bir komisyon kurulması ve masaya yatırılması aranan şartlar arasında.Yeni emekli olanlar ne yapacak? Emekli başvuru yapılan anlarda maaş seçme alternatifleri sunuluyor.

İşte bankalar doğrulusunda verdiği promosyon ödeme tutarları

AKBANK: Maaşa göre 500, 625, 750 lira veriyor.

DENİZBANK: 675, 850, 1.000 lira ödüyor. Başkalarını yönlendiren amacıyla de 100 TL ek ödeme

FİBABANKA: 500, 625, 750 lira veriyor.

GARANTİ BBVA: Farklı bir hal olmadan maaşa göre 800, 1.000, 1.200 lira ödüyor.

ING: 750 liraya kadar çıkan promosyonların yanı sıra kart ile 750 TL harcama yapma hallerinde her ay amacıyla 50 TL nakit verilir. Böylece 2550 TL ye kadar bir ödeme sunulmuş olur.

İŞ BANKASI: 750, 875, 1.000 lira promosyon veriyor.

ŞEKERBANK: 500, 625, 750 lira ödüyor. 2 otomatik ödeme talimatı verenler amacıyla 150 lira, emekli yakınını getiren şahıslar amacıyla 150 lira, bin liralık kredi kartı ile olan alışverişine 200 lira bonus olanağı var.

VAKIFBANK: 500, 625, 750 lira ödüyor.

ZİRAAT BANKASI: 500, 625, 750 lira promosyon ödemesi yapıyor.

 

ücretsiz izin ödenekleri

EMEKLİ PROMOSYON NASIL ALINIR?

 

Bankalar, 1 Mart 2017’de ödemeye başladığı promosyonu bugünden itibaren güncelleyecek. 3 sene evvel maaşı 1.000 liranın altında olanlara 300 lira, 1.000-2.000 lira arası olanlara 375 lira, 2.000 lira üstünde olanlara ise 450 lira promosyon ödenmişti. 3 senelik sözleşmenin zamanı dün doldu. 1 Mart 2017’de ilk promosyonunu alan emekliler, bundan sonra ikinci promosyona hak kazandı. Promosyon ödemeleri, emekli maaşı ödemelerinin yapılmasının sonrası hesaplara yatırılacak.

EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON SORGULAMA

Emekli maaşı promosyon sorgulama prosedürünü emekli maaşınızı aldığınız bankanın internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun amacıyla T.C. kimlik numarası ve doğruluğunu sağlama kodunun girilmesi yeterli olabiliyor.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BANKA DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Emekli maaşınızı PTT’ye, diğer bankaya ya da diğer şubeye taşımak istiyorsanız bunu e-devlet üstünden de rahatça yapabilirsiniz.

Bunun amacıyla takip etmeniz gereken işlemler şu şekildedir;

* Öncelik ile bu adrese giriş yapın.

* Eğer e-devlet kimlik doğruluğunu sağlaması yapmadıysanız otomatik olarak kimlik doğruluğunu sağlaması sayfasına yönlendirileceksiniz.
* Kimlik doğruluğunu sağlaması amacıyla TC kimlik numarasına ve e-devlet şifresine gereksiniminiz var.

* Giriş yaptıktan sonra yine SGK’nın sayfasına yönlendirileceksiniz.

* Burada hangi kurumdan emekliyseniz onun seçenekleri arasında banka ve adres değişikliğini bularak tıklayın.

* Açılan sayfada kimlik bilgilerinizi görebilirsiniz. Sol taraftaki banka/şube değişikliğini tıklayarak yeni banka bilgilerinizi girebilirsiniz.

* Sonrasında güncelleme kısmına tıklayın.

 

emeklilerin-gercek-maasi-1500tl-olana-kadar-zam-uygulanmayacak

 

EMEKLİ BANKA PROMOSYONU NEDİR?

Banka promosyonları şu anda kamuda ya da özel sektörde aktif olarak çalışan ve kamu ya da özel kurumlardan emeklilik hakkını elde ederek emekli aylığı alan şahıslara verdiği paradır. 2017 yılında Hükümet, Sosyal Güvenlik Kurumu vasıtası ile bankalarla bir protokol imzalamıştı. SGK bunun dışında kamu bankaları dışında, 18 özel banka ile de emeklilere banka promosyonu ödemesi için anlaşma imzalamış ve ödemeler Mart ayından itibaren ödenmeye başlanmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri