EğitimGenel

EKPSS/Kuraya katılım başvuruları 18-30 Kasım’da yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığından yapılan duyuruya göre, kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan müracaat alınacak.

Abone Ol  
 
67 / 100

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığından yapılan duyuruya göre, kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan müracaat alınacak.

Kuraya ilkokul, ortaokul, ilköğretim ile özel eğitim iş program merkezi ya da okulu mezunu olan ya da EKPSS’nin geçerlik zamanı içinde mezun olabilecek haldeki engelli adaylar başvurabilecek. Bu adaylar sınava girmeyecek, yalnızca kuraya katılmak için müracaat yapacak.

EKPSS/Kuraya katılmak için müracaat yapacak adaylar, müracaat işlemlerini 18-30 Kasım 2020 arasında gerçekleştirecek.

Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM müracaat merkezleri vasıtasıyla ya da bireysel olarak saat 09.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil programından yapabilecek.

EKPSS Kura engel bilgi kapasitesi bulunmayan ve müracaatını bir müracaat merkezi vasıtasıyla yapacak adayların, müracaat için ÖSYM müracaat merkezlerine gelmeden önce adresinin ilindeki (varsa ilçesinde) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğünden müracaat gerçekleştireceği engel grubunu belirtir onaylı “Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı” belgesini edinmeleri gerekiyor.

“En az yüzde 40 ve üstünde engelli olanlar başvurabilecek”

Adaylar kura için müracaatlarını, ÖSYM müracaat merkezlerinden 30 Kasım 2020 mesai saati bitimine kadar ya da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr ile ÖSYM Aday İşlemleri mobil programından 30 Kasım 2020 tarihi saat 23.59’a kadar yapabilecek.

Kura için müracaat işlemi gerçekleştirdikten sonra müracaat ücreti, 18 Kasım-1 Aralık 2020’de aday doğrultusundan yatırılacak. Ücret yatırma işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 1 Aralık 2020 mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İşlemler’de yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartıyla ya da banka ATM’leri ve çevrimiçi bankacılık üstünden ödeme yapacak adaylar için 1 Aralık 2020 saat 23.59’da sona erecek.

EKPSS/Kuraya, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesi 7’nci fıkrası hariç başka koşulları taşıyan adaylar başvurabilecek.

EKPSS/Kuraya; 7 Şubat 2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine makul en az yüzde 40 ve üstünde engelli olanlar başvurabilecek.

“Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesi”ne sahip olanlar, 2020-Kuraya başvurabilecek.

Muhabir: Özcan Yıldırım

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri