Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.2364 10.0327 11.5532 484.91 795.54 7.28
Hava Durumu
20 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/15/2021 10:17:01 PM   Güncelleme : 3/15/2021 10:17:01 PM

Ücretsiz İzin Desteği Ne Zaman Bitecek Ücretsiz İzin Desteği Uzatıldı Mı İşte kararlar

Ücretsiz izin desteği ne zaman bitiyor? Sorusunun yanıtı sorgulanıyor. Kabine toplantısı sonrasında ücretsiz izin desteği ve nakdi ücret desteği hakkında açıklamalar yakından takip ediliyor.


Ücretsiz İzin Desteği Ne Zaman Bitecek  Ücretsiz İzin Desteği Uzatıldı Mı İşte kararlar

Ücretsiz izin desteği ne zaman bitiyor? Sorusunun yanıtı sorgulanıyor. Kabine toplantısı sonrasında ücretsiz izin desteği ve nakdi ücret desteği hakkında açıklamalar yakından takip ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. İşte, ücretsiz izin desteği ne zaman bitiyor? Ücretsiz izin desteği uzatıldı mı, bitiyor mu? İşte kararlar...

Ücretsiz izin desteği ne zaman bitiyor? Ücretsiz izin desteği uzatıldı mı, bitiyor mu? Sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs salgını sürecinde yapılan ödemeler ise geçtiğimiz aylarda uzatılmıştı. Kabine toplantısı sonrasında ücretsiz izin desteğine yönelik araştırmalar sıklaştı. İşte, ücretsiz izin desteği ne zaman bitiyor? Ücretsiz izin desteği uzatıldı mı, bitiyor mu? İşte kararlar...

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ (ÜCRETSİZ İZİN ÖDENEĞİ) NE ZAMAN BİTİYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı bildirimde; Nakdi Ücret Desteği'nin 17 Mart'a kadar son kez uzatıldığı bildirilirken öte yandan bildirimde tespit edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, destek ve teşviklerle koronavirüsten kaynaklanan sorunları bir nebze olsun hafifletmenin gayreti içerisinde olduklarını aktardı…

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ SON KEZ UZATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın tedbirlerinden büyülenen hizmet sektörleri başta olmak üzere sorun yaşam sürdüren esnafların ve şirketlerin bulunduğunu da bildiklerini belirterek, yaşama geçirdikleri toplamı 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle bu sorunları bir nebze hafifletmenin gayreti içerisinde olduklarını aktardı.

Sadece sosyal koruma kalkanı kapsamında sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında millete aktardıkları kaynağın 53 milyar lirayı bulduğunu altını çizen Erdoğan, "Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de 17 Mart'a kadar uzattık." dedi.

ÇİFTÇİLERE DESTEK MÜJDESİ

Konuşmasında çiftçilere iki müjde veren Erdoğan, "Gübre desteklerini, küresel emtia fiyatlarındaki gelişmeleri göz önünde bulundurarak, yüzde 100 artışla iki katına çıkarıyoruz.

Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz, Bay Kemal. Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ek olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini, dekara 20 liraya yükseltiyoruz Bay Kemal.

Bu destek ödemeleri çiftçilerimizin kaynağa en çok ihtiyaç duydukları ilk bahar döneminde hesaplarına yatırılacaktır." diye konuştu.

kaynak: a haber

 Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?


Popüler Haberler