Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0759 9.6599 11.1218 452.53 742.50 6.58
Hava Durumu
13 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 12/4/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/4/2020 12:00:00 AM

Türkiye Finans’in insan kaynaklari projeleri ödüllendirildi

Türkiye Finans’in insan kaynaklari projeleri ödüllendirildi


Türkiye Finans’in insan kaynaklari projeleri ödüllendirildi

Türkiye Finans Katilim Bankasi, çalisanlarinin mesleki ve kisisel gelisimlerini destekleyen uygulamalardan gönüllülük esasina dayali çalismalara uzanan genis bir yelpazede projeler yasama geçirmeye devam ediyor. Türkiye Finans'tan yapilan açiklamaya göre, Türkiye Finans’in, çalisanlarina yönelik yasama geçirdigi üç proje, son dört ay içinde degisik organizasyonlardan üç degisik ödül alarak basarili olmasini taçlandirdi. Kurum çalisanlarindan meydana gelen Iyilik Kulübü adli sosyal kulübün çalismalari International CSR Excellence Awards’ta bronz ödüle; satis yetkinliklerini saglamlastirmak suretiyle yürütülen “Çapraz Satis ve Müsteride Derinlesme & Satis Antrenmani” adli egitim programi TEGEP Ögrenme ve Gelisim Ödülleri’nde bronz ödüle, Next Bilgi Sistemleri Yetenek Yönetimi Programi ise IDC dogrultusundan verdigi CIO Ödülleri’nde “Isin Gelecegi” kategorisinde birincilige layik görüldü. Açiklamada görüslerine yer verdigi Türkiye Finans Insan Kaynaklari Genel Müdür Yardimcisi Züleyha Büyükyildirim, yasama geçirdikleri projelerin ödüllendirilmesinin bundan ileri çalismalari için önemli bir motivasyon kaynagi bulundugunu belirterek, “Türkiye Finans olarak kurumlari güçlü kilan itici gücün; bölümünde yetkin, motivasyonu yüksek, kendini gelistirmeye açik bireylerden meydana gelen insan kaynagina dayandigina inaniyoruz. Bu amaçla insan kaynaklarindaki idare anlayisimiz çalisanlarimizin her birinin kisisel ve mesleki gelisimlerini desteklemeye ve yalnizca banka içinde degil disarida da toplumsal yarar saglama bilincinin güçlendirilmesine dayaniyor." ifadelerini kullandi.

Büyükyildirim sunlari kaydetti:

"Tepeden inme uygulamalarla, yalnizca çalisan verimliligine dayali olan dar bir bakis açisiyla degil; onlarin ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak, kisisel kariyerlerini ve hedeflerini destekleyici biçimde hareket etmeye çalisiyoruz. Bu sekilde kurum içinde tek ekip ruhunu olusturuyor, bankamizin hedeflerinin ortak hedef durumuna gelmesini ve içsellestirilmesini sagliyoruz. Bankamizin son dönemde elde ettigi basarilar ve kazanimlar çalisanlarimizin yararsina olan her programin kurumumuza da katki sagladiginin önemli bir göstergesi. Bu yaklasim kapsaminda bizi biz yapan, basarimizin esasini meydana getiren insan kaynagimiza yatirim yapmaya, çalisanlarimizi desteklemeye yönelik projeler yasama geçirmeye devam edecegiz.”

-Iyilik Kulübü ile Türkiye çapinda ihtiyaç sahibi çocuklara destek veriliyor

Türkiye Finans Insan Kaynaklari Grubu’nun özcülügünde gönüllü banka çalisanlarindan meydana gelen Iyilik Kulübü “Çocuklara Gönül Ver” tabiriyle Türkiye’de yardim etmeye muhtaç çocuklara destek olma suretiyle 2018 yilindan bu yana yardim faaliyetlerinde bulunuyor. Suana kadar 5 bin çocuga destek olunmasini gerçeklestiren Türkiye Finans’in gönüllülük platformu, bölümünde dünyanin en prestijli ödül organizasyonlari arasinda isaret edilen International CSR Excellence Awards’ta bu yil bronz ödül almaya hak kazanarak basarili olmasini meydana koydu. Türkiye Finans Iyilik Kulübü, bugüne kadar “Çocuklar Bu Kis Üsümesin” diyerek köy okullarindaki çocuklara bot ve kiyafet yardiminda bulunurken; “Bir Dilek Bin Mutluluk” diyerek hasta, yetim ve köy okullarindaki çocuklarin dileklerini gerçeklestirdi. Hem de “Mutluluk Bayrami” adi altinda çocuklara detayli bayram hediyeleri gönderen Iyilik Kulübü; yipranmis okullari ve siniflari boyayip okullara çocuk parklari kurdu.

-Saha ekiplerinin mesleki gelisimlerine katki gerçeklestiren özel programa TEGEP’ten ödül

Türkiye Finans, yasama geçirdigi özel egitim programlariyla bütün çalisanlarinin mesleki gelisimlerine katki saglamaya devam ediyor. Kurumun perakende ve zengin bankacilik satis portföylerinin satis yetkinliklerini saglamlastirmak suretiyle yürüttügü Çapraz Satis ve Müsteride Derinlesme & Satis Antrenmani adli egitim programi, egitim ve gelisim bölümünde deger yaratan uygulamalarin degerlendirildigi TEGEP Ögrenme ve Gelisim Ödülleri organizasyonunda ödüle layik görüldü. Bankanin bu özel programina ülkemizin önde gelen kurum temsilcilerinin, akademisyen ve danismanlarinin jüri delegesi bulundugu organizasyonun Satis Gelisim Programi kategorisinde bronz ödül verildi. Müsteriyi dinlemek, ihtiyacini saglikli analiz etmek, dogru ürünü dogru müsteri ile bulusturarak çapraz satis rasyolarinda sürdürülebilir ve kalici bir gelisim saglamak üzere Bankanin IK Grubu dogrultusundan gelistirilen projenin ödüle uzanmasinda; sahanin ihtiyaç lari paralelinde is birimleri ile koordineli çalisilarak tamamiyla banka ürünleri ve misal hadiseler kullanilarak gelistirilmis olmasi, banka segment yöneticileri, bölge satis ve sube müdürlerinin sürece aktif katilim saglamasi, envanter ve imtihan uygulamalarinin program özelinde gelistirilmis olmasi gibi kriterler etkili oldu. Banka satis portföylerinin proje ardindan yetkinliklerinin yükseldigi gözlenirken, portföylerin satis yetkinliklerinde yüzde 26, esas etkinliklerinde ise yüzde 25,5 gelisim kaydedilmesi de projenin ilgi çeken sonuçlari arasinda yer aldi.

-Bilgi Sistemlerinde gelecegin becerilerini yetistiren program takdir topluyor

Dijital dönüsümü odak noktasina alan Türkiye Finans, sürdürdügü Next Bilgi Sistemleri Yetenek Yönetimi Programi ile eylül ayinda IDC Türkiye dogrultusundan düzenlenen organizasyondan ödülle döndü. Program, IDC Türkiye CIO Ödülleri organizasyonun “Future Of Work/Isin Gelecegi” kategorisinde birincilik ödülüne layik görüldü. Türkiye Finans, bu ödülü, insan kaynaklari bölümünde meydana koydugu yenilikçi bakis açisi ile almaya hak kazandi. Bilgi Sistemleri çatisi altindaki yetenekler için uzun süreli gelisim planlamalarini tasarlamak suretiyle baslatilan program, Bilgi Sistemleri bölümünde kariyer firsatlari için çalisanlari hazir ve donanimli duruma getirerek, gelecegin teknoloji liderlerini yetistirmeyi hedefliyor.

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?