Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0790 9.6818 11.1110 458.57 752.33 6.74
Hava Durumu
8 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/3/2021 12:12:15 AM   Güncelleme : 3/3/2021 12:12:15 AM

Paralar hesaba yatıyor IBANı yanlış olanlar dikkat

Paralar hesaba yatıyor! IBAN'ı yanlış olanlar dikkat! Tarih netleşti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, "Şubat ayına dair kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Mart'ta hesaplara yatırıyoruz" dedi.


Paralar hesaba yatıyor IBANı yanlış olanlar dikkat

Paralar hesaba yatıyor! IBAN'ı yanlış olanlar dikkat! Tarih netleşti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, "Şubat ayına dair kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Mart'ta hesaplara yatırıyoruz" dedi. IBAN bilgisinde eksik olan yurttaşların ödemeleri PTT vasıtasıyla ödenecek.

 

Pandemi döneminde devlet yönünden destek ödemeleri bütün süratiyle sürüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şubat ayına dair kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin 5 Mart'ta hesaplara yatırılacağını duyurdu. Ödemeden yararlanacak vatandaşlar ödemelerini IBAN hesapları üzerinden alacak. Fakat IBAN'ında eksik ya da hata olanların ödemeleri PTT üzerinden sağlanacak.

 

"ŞUBAT AYINA İLİŞKİN ÖDEMELER 5 MART 2021 TARİHİNDE YAPILACAK"

 

Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN verileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını anımsatan Selçuk, "Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Mart 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız" açıklamasını yaptı.

 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

 

Salgın sürecinde yurttaşların ekonomik yönden negatif tesirlerini ortadan kaldırmak amacıyla sağlanmakta olan Kısa Çalışma Ödeneği her ay bulunduğu gibi bu ay da Mart ayının 5'i itibarıyla yurttaşların hesabına yatacak. Öte yandan KÇÖ ödemeleri bu ayki ödemelerle birlikte sona erecek.

 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SON KEZ UZATILDI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın tedbirlerinden büyülenen hizmet sektörleri başta olmak üzere sorun yaşam sürdüren esnafların ve şirketlerin bulunduğunu da bildiklerini belirterek, yaşama geçirdikleri toplamı 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle bu sorunları bir nebze hafifletmenin gayreti içersinde olduklarını aktardı.

 

Sadece sosyal koruma kalkanı kapsamında sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında millete aktardıkları kaynağın 53 milyar lirayı bulduğunu altını çizen Erdoğan, "Kısa çalışma ödeneğinin zamanını son defa olarak mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin zamanını de 17 Mart'a kadar uzattık." dedi.

 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN ÖDENİR?

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şubat ayına dair işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Mart'ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN verileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını belirtti.

 

.Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?