Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.4705 10.2921 11.9475 502.04 823.66 7.47
Hava Durumu
22 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/20/2021 9:56:00 PM   Güncelleme : 3/20/2021 9:56:00 PM

Ödeme Kolaylığı Müjdesi O Miktarı Geçmeyenlere Sağlanıyor Son Tarih 30 Haziran

Koronavirüs pandemisi sürecinde pek çok kredi paketini devreye alan Ziraat Bankası vatandaşın yanında olmaya devam ediyor.


Ödeme Kolaylığı Müjdesi O Miktarı Geçmeyenlere Sağlanıyor Son Tarih 30 Haziran

Koronavirüs pandemisi sürecinde pek çok kredi paketini devreye alan Ziraat Bankası vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. Ziraat Bankası, salgın döneminde uygun koşullarla hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için uygulamaya aldığı kredi paketlerine ilave olarak şimdi de takipte borcu bulunan müşterilerine yeni bir ödeme imkanı sağlıyor. Bu uygulamanın 8 Mart-30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacağı belirtildi.

Ödeme kolaylığı müjdesi! Temerrüt faizi o miktarı geçmeyenlere sağlanıyor! Son tarih 30 Haziran. Ziraat Bankası'ndan büyük ödeme kolaylığı sunuluyor. Banka kredi paketlerine ilave olarak şimdi de takipte borcu bulunan müşterilerine yeni bir ödeme imkanını devreye aldı.

Bankadan uygulanan bildirime göre, takip hesaplarında borcu tespit edilen kurumsal, tarımsal ve bireysel müşterilerin, vadesinde ve/ya da ödenmesi gereken tarihte ödeyemeyerek 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla takip hesaplarına intikal etmiş kredilerine ödeme basitliği sunuluyor.

Temerrüt faizi dahil takip borcu 1 milyon TL'yi geçmemek üzere, bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi belirlenmiş tutarlar ortamında kalan müşteriler, takipteki borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla bu imkandan yararlanabilecek.

Bu imkandan yararlanmak isteyen müşterilerden, borçlarının takibe intikal ettiği tarihten ileri devre için temerrüt ya da diğer ad altında rastgele bir faiz tahsil edilmeyecek.

Ziraat Bankası müşterileri, takip hesaplarına aktarıldığı tarihteki bakiyelerini tek seferde ödedikleri takdirde, takip tarihinden borcun kapandığı tarihe kadar geçmiş olan faizi ödemek halinde kalmayacak.

Ziraat Bankası'nın takipte borcu tespit edilen müşterilerine rahat soluk aldırmak amacıyla ilerlettiği bu uygulama, 8 Mart-30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacak.

Takip hesaplarına intikal bakiyesine dair sınırlar, bireysel kredi müşterileri için 100 bin TL olacak.

Tarımsal kredi müşterileri içinse tutar 500 bin TL olarak belirlendi.

Ayrıca diğer kurumsal kredi müşterileri için ise 500 bin TL olarak belirlendi.

KAYNAK:takvim

 Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?