Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.2364 10.0327 11.5532 484.91 795.54 7.28
Hava Durumu
20 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/19/2021 12:44:52 AM   Güncelleme : 3/19/2021 12:44:52 AM

Normalleşme Sürecinde 1000 TL Destek Alamayanlar için

Aile Bakanlığı'nın pandemi sürecinde sağladığı 1000 TL destek ödemesi normalleşme sürecinde de devam ediyor. Halen alamayanlar için sürecin nasıl işlediğini ve müracaat ekranını aktarıyoruz. İşte Mart ayı 1000 TL yardım parası.


Normalleşme Sürecinde 1000 TL Destek Alamayanlar için

Aile Bakanlığı'nın pandemi sürecinde sağladığı 1000 TL destek ödemesi normalleşme sürecinde de devam ediyor. Halen alamayanlar için sürecin nasıl işlediğini ve müracaat ekranını aktarıyoruz. İşte Mart ayı 1000 TL yardım parası.

 

Pandemi sürecinde 1000 TL destek alamayanlar için proses devam ediyor. Devletten destek alabilmek isteyenler için ilan edilen müracaat koşulları ile 1000 TL destek ödemesi müracaat adresini paylaşıyoruz. İşte adım adım 1000 TL destek ödemesi müracaatları ve başka bütün ayrıntılar.

 

1000 TL DESTEK ÖDEMESİ İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yönünden ilan edilen ve bütün pandemi sürecinde yurttaşların en mühim desteklerinden birisi olan 1000 TL ödemeleri normalleşme sürecinde de alınabilir. 1000 TL ödeme alabilmek için sağlanması gereken koşullar ise Aile Bakanlığı yönünden duyuruldu.

 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden sağlamaya devam ettiği destek ödemeleri amacıyla en asli koşul aile hane gelir seviyesi.

 

Bakanlık aile hane gelir seviyesi yüksek olan, ailede şahıs başına düşen gelir tutarı belli bir civarda olan şahıslara 1000 TL destek ödemesi yapmıyor. Sağlanan destek tutarı aile hane geliri düşük olanlara ve gereksinim sahibi konumunda bulunanlara sağlanır. 1000 TL destek ödemeleri için vatandaşlarda ilk denetim edilen incelenen koşul bu şekilde. Bu koşulunun dışında talep edilen başka koşullar ise şu şekilde;

 

Diğer Koşullar

 

Vatandaşların 1000 TL destek ödemesinden faydalanabilmesi için iş alanları çok mühim. Devlet memurları, kamu kurumlarında çalışanlar 1000 TL destek ödemesinden faydalanamazlar. Sosyal emniyeti olanlara da gereksinim sahibi konumunda değillerse ödeme yapılmaz. Bakanlık ilaveten işsizlik maaşı, nakdi ücret desteği, kışa çalışma ödeneği alanlara da 1000 TL ödemez.

 

BAŞVURU EKRANI VE DİKKAT EDİLECEKLER

 

Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılacak. Vatandaşlar e-Devlet kanalından Aile Bakanlığı hizmetleri üzerinden müracaatlarını tamamlayacaklar. Bu aşamada en ilgi edilecek konu ise bulguların doğru kusursuz sisteme girilmesi. Bu kapsamda yurttaşların müracaat sayfasında çok ilgili olmaları müracaatlarını onaya denetim ettikten sonra göndermeleri gerekiyor.

 

1000 TL müracaatları amacıyla e-Devlet parolası olmayanlar müracaatlarını yapabilmek için e-Devlet parolası edinmeliler. E-Devlet parolası alabilmek isteyenler kendilerine en yakın PTT şubesine giderek şifre alabilirler. PTT şubeleri kimlik numarası ve cep telefonu onayı ile şifre alınabilecek. Şifrenin alınmasının sonrası vatandaşlar sisteme giriş yapılabilir ve müracaatlarını basitçe yapılabilirler.Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?


Popüler Haberler