Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0643 9.6506 11.1190 452.02 741.60 6.58
Hava Durumu
17 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 12/3/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/3/2020 12:00:00 AM

Netkent Üniversitesi'nden 1 Milyon Yazilimci Projesi'ne 4 milyon dolarlik burs

Netkent Üniversitesi'nden 1 Milyon Yazilimci Projesi'ne 4 milyon dolarlik burs


Netkent Üniversitesi'nden 1 Milyon Yazilimci Projesi'ne 4 milyon dolarlik burs

Netkent Akdeniz Arastirma ve Bilim Üniversitesi, Türkiye'nin 1 Milyon Yazilimci Projesi'ne destek olmak suretiyle mühendislik fakültesine bagli bölümlerde 5 yilda toplam 1.000 ögrenciye yüzde 100 burslu 4 yillik egitim destegi veriyor. Üniversiteden yapilan açiklamaya göre, Türkiye'nin evrensel teknolojik gelisimine liderlik etmek suretiyle 2020-2021 güz döneminde baslatilan "Yarinlar Bizim Egitim Bursu" bahar dönemi basvurulari 23 Kasim itibariyla basladi. Burs programi kapsaminda Netkent Akdeniz Arastirma ve Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yönetim Bilisim Sistemleri Mühendisligi seksiyonuna 2020-2021 bahar döneminde tam burslu 100 ögrenci alinacak. Toplam 1.000 ögrencinin mühendislik fakültesi 4 yillik lisans programlarina kabul edilecegi "Yarinlar Bizim Egitim Bursu" ile ögrencilere toplam 4 milyon dolar degerinde destek saglanacak. Adaylar, 13 Aralik 2020'ye kadar "www.yarinlarbizim.org" internet sitesi üzerinden basvurularini yapabilecek. Programa kabul edilecek ögrenciler, sektörlerindeki tecrübeleri ile meslek yasamlarinda en üst seviyeye ulasmis kisilerden olusan, bagimsiz bir seçici kurul dogrultusundan belirlenecek.

Açiklamada görüslerine yer verdigi Netkent Akdeniz Arastirma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyet Baskani Vedat Eskinat, sunlari kaydetti:

"Bu dev egitim destegini yasama geçirirken motivasyonumuz çok açik. Aziz vatanlarimiz Türkiye'nin bir program devi, Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti'nin de bir program üssü olmasina destek verirken, bu ideali gerçeklestirecek, küresel düzeyde rekabet edebilecek bilgiye sahip, konusu ile ilgili ve entelektüel anlamda tam donanimli, bilimsel gelisimi kucaklayan mühendisler yetistirmek. Üniversitemizin kurulus idealini, yani 'bilimin isiginda dogan ülkümüzü' edebiyete kadar yasatacak bu bilim yuvasinda, Türkiye'nin, KKTC'nin, Türk dünyasinin ve evrensel bilim hayatinin artmasina ne kadar katki saglayabilirsek kendimizi o kadar mutlu hissedecegiz." Üniversiteden yapilan açiklamaya göre, Türkiye'nin evrensel teknolojik gelisimine liderlik etmek suretiyle 2020-2021 güz döneminde baslatilan "Yarinlar Bizim Egitim Bursu" bahar dönemi basvurulari 23 Kasim itibariyla basladi. Burs programi kapsaminda Netkent Akdeniz Arastirma ve Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yönetim Bilisim Sistemleri Mühendisligi seksiyonuna 2020-2021 bahar döneminde tam burslu 100 ögrenci alinacak. Toplam 1.000 ögrencinin mühendislik fakültesi 4 yillik lisans programlarina kabul edilecegi "Yarinlar Bizim Egitim Bursu" ile ögrencilere toplam 4 milyon dolar degerinde destek saglanacak. Adaylar, 13 Aralik 2020'ye kadar "www.yarinlarbizim.org" internet sitesi üzerinden basvurularini yapabilecek. Programa kabul edilecek ögrenciler, sektörlerindeki tecrübeleri ile meslek yasamlarinda en üst seviyeye ulasmis kisilerden olusan, bagimsiz bir seçici kurul dogrultusundan belirlenecek. Açiklamada görüslerine yer verdigi Netkent Akdeniz Arastirma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyet Baskani Vedat Eskinat, sunlari kaydetti: "Bu dev egitim destegini yasama geçirirken motivasyonumuz çok açik. Aziz vatanlarimiz Türkiye'nin bir program devi, Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti'nin de bir program üssü olmasina destek verirken, bu ideali gerçeklestirecek, küresel düzeyde rekabet edebilecek bilgiye sahip, konusu ile ilgili ve entelektüel anlamda tam donanimli, bilimsel gelisimi kucaklayan mühendisler yetistirmek. Üniversitemizin kurulus idealini, yani 'bilimin isiginda dogan ülkümüzü' edebiyete kadar yasatacak bu bilim yuvasinda, Türkiye'nin, KKTC'nin, Türk dünyasinin ve evrensel bilim hayatinin artmasina ne kadar katki saglayabilirsek kendimizi o kadar mutlu hissedecegiz."

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?