Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0909 9.6871 11.1202 459.13 753.26 6.74
Hava Durumu
15 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 12/3/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/3/2020 12:00:00 AM

LG buhar özellikli çamasir makineleri bakterileri yok ediyor

LG buhar özellikli çamasir makineleri bakterileri yok ediyor


LG buhar özellikli çamasir makineleri bakterileri yok ediyor

LG, buhar özellikli çamasir makineleriyle üst düzeyde hijyen saglarken alerji ve solunum problemlerine niçin olan alerjenleri yüzde 99,9 yok ediyor. Kurutuculari ise kapali ev içerisinde giysileri kurutma derdine son veriyor. LG'nin açiklamasina göre, pandemide ikinci dalganin bütün hiziyla baslamasi, kis aylarinin gelmesi ile beraber baska solunum yolu hastaliklarinda da artis yasanmasi tüketicilerin sagliklarina ve hijyenlerine daha da çok ilgi etmesine niçin oluyor. Sagliklarini güvenligini saglamak adina hijyenikligi her yönüyle ön planda tutanlar için, yikadiklari çamasirlari kisin kapali ortamda kurutmak büyük bir problem oluyor. Soguk havalar yüzünden açilamayan pençeler niçiniyle evler yeteri kadar havalanamiyor. Bir de üzerine, iç alanlarda kurutulan çamasirlar eklenince büyük saglik problemlerine çagri çikariliyor. Ev içinde kurutulan çamasirlarin olusturdugu nemli ortamlar spor adi verdigi “tohumlari” serbest birakabilen küf olusumunu tesvik ediyor. Bu da basta astim ve alerjik hastaliklar olmak üzere çogu saglik probleminin tetikleyicisi olarak kabul ediliyor. LG, toplumun sagligina maksimum özen gösterdigimiz bugünlerde, tüketicilerini buhar özellikli çamasir makineleri ve kurutuculariyla destekliyor. Tüketiciler dilerlerse buhar özellikli çamasir makinesi ve kurutucuyu ayri ayri, dilerlerse de hem yikama hem de kurutma fonksiyonu olan tek bir makine olarak satin alabiliyor.

- Alerjenleri yok eden çamasir ve kurutma makineleri

LG çamasir makineleri, buhar özelligi ile kusursuz çamasir yikama islevinin yani sira, özel bir sterilizasyon döngüsüyle, alerjenlerin yüzde 99,9'unu yok ediyor. Buhar özellikli çamasir makineleri, classic çamasir makinelerinin aksine, kazanin yalnizca bir seksiyonuna degil, tamamina 60 derecelik buhar sunarak giysilerdeki bakteri ve alerjenleri ortadan kaldiriyor.Sirketin yeni kusak çamasir kurutma makineleri de, hizli ve basit kuruma saglamanin yani sira, buhar teknolojisi ile, giysilerdeki tozlari, alerji ya da solunum problemlerine niçin olabilecek alerjenleri, tipki çamasir makinesinde bulundugu gibi yüzde 99,9 azaltiyor.

- Yapay zeka teknolojisi ile ekstra kolaylik

LG çamasir makinelerinde buhar özelliginin yani sira yapay zeka teknolojisi de kullaniliyor. LG AIDD çamasir makineleri, kullananlara program seçmeye lüzum duymadan, yikanacak çamasirlarin kumaslarinin cinsini, agirligini ve hacmini belirleyerek, bu çamasirlara ideal programi belirliyor. Akilli çamasir makinesi, tisört ve pantolon gibi birbirinden olabildigince degisik giysilerden meydana gelen bir çamasir gurubunu tanimlayarak yikama hareketlerini, isisi ve zamani degisik ürünlerden meydana gelen çamasir grubuna uyacak sekilde programlayabiliyor. Bu yeni teknoloji ayni zamanda, çamasirlarda yikamadan kaynakli meydana gelen hasarlari yüzde 18’e varan oranda azaltiyor.LG kurutucular, kurutma islemi bittikten sonra kendi kendini temizlemesi ve kullanicinin rastgele bir temizlik islemi yapmaya ihtiyaç duymamasi özelligi ile öne çikiyor. Sirket, zorlu saglik sartlari ve kis aylarinin gelmesi niçiniyle çamasir makineleri ve kurutucularda uyguladigi kampanyalari yil sonuna kadar uzatiyor.

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?