Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.0746 9.6592 11.1159 452.38 742.20 6.58
Hava Durumu
16 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 12/4/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/4/2020 12:00:00 AM

Kibar Grubu çalisanlarindan egitim ve çocuk hareketi

Kibar Grubu çalisanlarindan egitim ve çocuk hareketi


Kibar Grubu çalisanlarindan egitim ve çocuk hareketi

Kibar Holding'in 2 yil önce yasama geçirdigi kurum içi gönüllülük projesi Kibar Gönüllüleri, çalismalariyla sosyal tesir olusturmaya devam ediyor. Kibar Holding'in 5 Aralik Dünya Gönüllüler Günü'ne dair açiklamasinda görüslerine yer verdigi Kibar Holding Üst Yöneticisi (CEO) Haluk Kayabasi, Kibar Gönüllüleri'nin holding için büyük önem tasidigini bildirdi. Çalismalarinin odak alanini egitim ve çocuk olarak belirleyen Kibar Gönüllüleri'nin her geride biraktigimiz yil hedef büyüttügünü açiklayan Kayabasi, sosyal sorumlulugun, küme için bir kurum kültürü oldugunu kaydetti. Kayabasi, sahip olduklari suur ve farkindalikla 2018 Aralik'ta yasama geçirdikleri Kibar Gönüllüleri projesinin, grubun özellikle egitim ve çocuk alanlarindaki sosyal mesuliyet projelerini sürdürülebilir kilmayi amaçladigini belirterek, su açiklamalarda bulundu: "Kibar Gönüllüleri, ilk yilinda 25 projeyi yasama geçirerek 2 bin saat gönüllülük çalismasi yapti. Okullarin ihtiyaçlarinin giderilmesi, kütüphaneler kurulmasi, sosyal aktiviteler düzenlenmesinin yani sira, Tuzla Mimar Sinan Ilkokulu'nda satranç ve zeka atölyesi, kütüphane, tasarim-beceri atölyesi kurulmasi gibi ciddi çalismalarla çogu ilke imza atildi. Bu çalismalarla 4 bini askin çocuga ulasildi. Çocuklar yarinlarimizin güvencesi. Onlar için mesuliyet almaya devam edecegiz."

- Pandemi "gönüllülük" için engel degil

Açiklamada verdigi bilgiye göre, pandemi kosullari nedeniyle egitimin dijital platformlar üzerinden yapilmasiyla çalismalarinin sekteye ugramasini engellemeyi hedefleyen Kibar Gönüllüleri, çevrimiçi gönüllülük hareketi baslatti. Yaklasik 2 aydir yaptiklari çalismalarla oryantasyon ve teknik süreçleri dijital ortama tasiyan Kibar Gönüllüleri, 2021'de çevrimiçi projeler vasitasiyla çocuklarin hayatinda fark yaratmaya odaklanacak. Grup genelindeki bütün gönüllülük çalismalari kibargonulluleri.com üzerinden takip edilebiliyor ve dijital süreçlerle gönüllülük faaliyetlerinin tesir alaninin genisletilmesi hedefleniyor.

- STK'lar ile is birlikleri devam ediyor

Kibar Gönüllüleri 2 yildir Türk Egitim Vakfi (TEV) ve Darüssafaka adina Istanbul Maratonu'nda kosarak bagis topluyor. Gönüllüler arasinda yapilan oylama neticesi TEV ve Darüssafaka'nin belirlenmesinin sonrasinda gönüllüler iki sivil toplum kurulusu için bagis toplayarak daha çok çocugun egitimine destek olunmasini sagliyor. Kibar Gönüllüleri'nin, kurulusunun üzerinden geride biraktigimiz bir yillik sürede yasama geçirdigi projeler ve gönüllülük faaliyetleri Kibar Gönüllüleri Faaliyet Raporu vasitasiyla kamuoyuyla paylasildi.

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?