Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.2364 10.0327 11.5532 484.91 795.54 7.28
Hava Durumu
21 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/17/2021 11:03:26 PM   Güncelleme : 3/17/2021 11:03:26 PM

Kaymakamlıklar Su ve Elektrik Desteği Veriyor

Kaymakamlıklar yönünden 2021 senesinde sağlanan devlet takviyelerine yenileri eklendi. Yeni devlet takviyeleri su ve elektrik desteğine dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.


Kaymakamlıklar Su ve Elektrik Desteği Veriyor

Kaymakamlıklar yönünden 2021 senesinde sağlanan devlet takviyelerine yenileri eklendi. Yeni devlet takviyeleri su ve elektrik desteğine dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

 

Bilindiği üzere kaymakamlıklar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile kendi birimleri aracılığıyla çok sayıda destek ödemesi yapıyorlar. Kaymakamlık takviyeleri yurttaşların her türlü gereksinimlerine cevap veren yardımlardan oluşurken bu destek çeşitleri vakitle genişliyor.

 

2021 senesi itibariyle sağlanan destekler bilhassa pandemi etkileriyle yenilenirken çoğu alanda daha değişik yardımlar sağlanmaya başladı.

 

KAYMAKAMLIKLARDAN 2021 YILINDA SAĞLANAN YENİ DESTEKLER

 

Kaymakamlıklar yönünden sağlanan eski destekler nakit yardım, gereksinimlere özel destekler, besin erzak desteği ile eğitim, sağlık takviyelerinden oluşuyordu.

 

2020 senesinin tamamı ve 2021 senesinin ilk devresinde yurttaşların değişik gereksinimleri oluşması halinde kaymakamlıklar bu alanlarda destek sağlamaya başladılar. Yeni takviyeleri yaşama yaşamış kaymakamlıkların en son vermeye başladığı bu ödenekleri aktarıyoruz.

 

Son Dönemlerde Kaymakamlıklar Tarafından Sağlanan Yeni Yardımlar

 

* Öksüz ve yetim çocuk yardımı

 

* Çoklu doğumlar için oluşturulan özel yardımlar

 

* Kronik hastalara oluşturulan yardımlar

 

* Su ve elektrik desteği yardımları

 

* Katılım payı yardımı

 

KAYMAKAMLIK DESTEKLERİ NASIL ALINIR?

 

Kaymakamlıklar yönünden sağlanan takviyeleri alabilmek isteyenlerin sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bu koşulların ilki gelir şartı. Kurumlar vatandaşlara gereksinim sahibi olmaları halinde devlet desteği sağlıyorlar. Aylık hane geliri yüksek olan ailelere kaymakamlıklar destek ve yardım ödemeleri sağlamazlar. Gelir şartının dışında kalan başka müracaat şartları ise şu şekilde;

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Çoğu destek amacıyla muhtarlıklardan yoksulluk kağıdı almış olmak. Sosyal yardımlaşma vakıflarından gelir testi yapılması ve test neticesi destek almaya makul çıkması. hane ortamında şahıs başına düşen gelir miktarının devresinin brüt asgari ücretinin üçte birinden çok olmaması. Bunun dışında birtakım destekler aynı anda alınabilirken birtakım durumlarda yalnızca tek bir destek verilir. Hem de müracaatta bireylerin üstünde gayrimenkul konut ev, işyeri ve aynısı taşınmaz olmaması gerekiyor.

 

SU VE ELEKTRİK DESTEĞİ YARDIMLARI İÇİN BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

 

Kaymakamlıklar yönünden sağlanan destekler için ailelerden birtakım müracaat evrakları talep edilir. Bu müracaat evrakları alıncak destek çeşidine göre değişir ve kurumlar her destek için ayrı ayrı evrak listesini vatandaşlara iletirler. Bu kapsamda aileler kendi ilçe kaymakamlıklarına giderek alabilmek istedikleri destek için müracaat gerçekleştirmek istediklerini bildirecekler. Daha sonra kurum ince ve onay sürecini başlatacak. Bu kapsamda aileler desteklere müracaatlarını yapabilecekler.

 Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?


Popüler Haberler