Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.2364 10.0327 11.5532 484.91 795.54 7.28
Hava Durumu
16 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/11/2021 7:53:36 PM   Güncelleme : 3/11/2021 7:54:36 PM

Her ay ek ödeme yolda Emekliye 355 TL

Milyonlarca emeklinin beklediği intibak zammıyla alakalı flaş gelişme... SSK ve Bağ-Kur emeklileri intibak için yasa çıkmasını isterken, memur emeklileri de gözünü toplu sözleşmeye çevirdi.


Her ay ek ödeme yolda Emekliye 355 TL

Milyonlarca emeklinin beklediği intibak zammıyla alakalı flaş gelişme... SSK ve Bağ-Kur emeklileri intibak için yasa çıkmasını isterken, memur emeklileri de gözünü toplu sözleşmeye çevirdi. Emekliler, kurum kaynaklı maaş farkının ek ödemeyle giderilmesi için karar çıkmasını bekliyor. Talep yaşama geçerse, ilk intibaktaki gibi 50 ile 355 lira arasında zam yolu açılacak..

 

Milyonlarca emeklinin gündeminde intibak var.

 

2000 senesi ve ardından emekli olan SSK ve Bağ-Kur emeklileri intibak için yasa çıkmasını isterken, memur emeklileri de gözünü toplu sözleşmeye çevirdi.

 

Memur emeklileri intibak isteğinin Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerine taşınması ve karara bağlanması beklentisini taşıyor.

 

İKİNCİ KEZ GELECEK

 

Talep yaşama geçirilirse, aynı unvanlı kadro ya da görevden emekli olanlar arasında kurum kaynaklı emekli maaşı farkı ek ödemeyle giderilecek.

 

Düşük maaş sahiplerine aradaki fark kadar ek ödeme gerçekleştirilecek.

 

Emekli maaşlarındaki kurum kaynaklı farkın giderilmesi konusu, Memur-Sen yönünden önceki toplu sözleşmeye de taşınmış yalnız karara bağlanmamıştı.

 

355 TL ZAM

 

2000 senesi ve ardından emekli olan SSK'lıların isteği yaşama geçerse, ilk intibaktaki gibi 50 ile 355 lira arasında zam yolu açılacak.

 

2000 senesi ve ardından emekli olanların maaşı tekrar hesaplanacak.

 

Türkiye Emekliler Derneği, çıkacak bir intibak düzenlemesinden aşağı yukarı 5 milyon emeklinin yararlanabileceğini ifade ediyor.

KAYNAK : a HABERYorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?


Popüler Haberler