Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.4705 10.2921 11.9475 502.04 823.66 7.47
Hava Durumu
18 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/17/2021 11:29:51 AM   Güncelleme : 3/17/2021 11:29:51 AM

Emeklileri sevindiren Haber Çifte İkramiye Birden Gelecek

Milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi müjdesi geldi! Emekli ücreti alan bireylere anımsanacağı üzere yasada yapılan farklılık ile birlikte 2018 senesinden itibaren emekli ücretine ek olarak bayram ikramiyesi ödemesi başlamıştı.


Emeklileri sevindiren Haber Çifte İkramiye Birden Gelecek

Milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi müjdesi geldi! Emekli ücreti alan bireylere anımsanacağı üzere yasada yapılan farklılık ile birlikte 2018 senesinden itibaren emekli ücretine ek olarak bayram ikramiyesi ödemesi başlamıştı. 2021 yılında da milyonlarca emekliye biri Ramazan Bayramı diğeri ise Kurban Bayramı döneminde olmak üzere 2 kere emekli ikramiyesi ödemesi yapılacak. Bu anlamda bayram ikramiyeleri ile beraber ek gelir sahibi olan emekli vatandaşlar yıl içerisinde verilecek olan ödemeleri araştırmalara başlandı. 2021 yılında Ramazan Bayramı emekliye bayram ikramiyesi ödemesi Mayıs ayında bin TL olarak gerçekleştirilecek.

Emekli vatandaşlar çifte ikramiye müjdesi gelecek. Dini bayramlarda emekli vatandaşlar için verilen ikramiyeler ile beraber emekliler ek gelirlere kavuşuyor. Hem Ramazan hem de Kurban bayramında emekli vatandaşlar için binler TL olmak üzere ikramiyeler ödeniyor. İlk ödemeler de 2018 yılında başlamıştı. 2018 yılında 1000 TL olarak yapılan ödemeler 2019 senesinde de bin lira olarak hesaplara yatırılmıştı. 2020 yılında yapılan tüm baskı ve yoğun talebe rağmen yine emekliye bayram ikramiyesi zammı yapılmamış ve hesaplara ödemeler biner lira olmak üzere yatırılmıştı.

Bayram ikramiyesi ne kadar oldu?

Yapılan ilk açıklamalarda bayram ikramiyesi ödemeleri için yalnızca tarih bilgisine ver verildi ve ödemeler tekrar her bayramda bin TL olmak üzere 2 bin TL olarak duyuruldu.

2021 senesinde Ramazan Bayramı emekliye bayram ikramiyesi ödemesi Mayıs ayında bin TL olarak gerçekleştirilecek.

İkinci bayram ikramiyesi ödemesi ise Temmuz ayında Kurban Bayramı evveli yapılacak ve emeklilere rastgele bir artışa gidilmezse 2021 senesinde toplamda 2 bin liralık bayram ikramiyesi ödemesi yapılmış olacak.

Dul ve yetimlere zam…

Önerilen enflasyon endekslenmesi söz hususu olursa emeklilere ödenen ikramiyelere zam geleceği gibi bir yandan da dul ve yetim maaşı alanlar için de bayram ikramiyeleri her sene bir önceki sene ortaya gelen enflasyon bilgilerine göre artış gösterecek. 2020 senesi ortamında enflasyon bilgileri yüzde 14,60 bilgilerine kadar gelmişti. Eğer beklenilen artış söz hususu olursa ikramiye ödemeleri bin TL olarak değil de 1146 TL olarak her bayramda yani sene ortamında iki kerede toplam 2 bin 292 TL olarak ödenecek. İkramiye artışlarından yalnızca emekli vatandaşlar değil bir yandan da dul ve yetim maaşları alan vatandaşlar da yararlanacaklar.

Ödeme takvimi açıklandı…

Ramazan bayramı için verilebilecek olan ödemeler 13 ila 15 Mayıs tarihleri arasında vatandaşlar için verilebilecek. İkinci ödeme olarak verdiği kurban bayramı ikramiyesi ise vatandaşlar için 12 ila 19 Temmuz tarihleri arasında verilebilecek olması ön görülüyor. Net tarihler aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından uygulanan açıklama ile birlikte netlik kazanacak ve ödemeler ona göre verilebilecek.

kaynak:takvim

 Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?


Popüler Haberler