Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.2364 10.0327 11.5532 484.91 795.54 7.28
Hava Durumu
19 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/15/2021 12:12:11 AM   Güncelleme : 3/15/2021 12:12:11 AM

E-devlet üzerinden sizin ve ailenizin kimlik bilgileri ile anında başvuru 1000 TL anında alın

Covid-19 salgınının başlarından itibaren devletten bir hayli destek geldi. Bu takviyelerin en başında ise 1000 TL olan pandemi yardımı desteği var.


E-devlet üzerinden sizin ve ailenizin kimlik bilgileri ile anında başvuru 1000 TL anında alın

Covid-19 salgınının başlarından itibaren devletten bir hayli destek geldi. Bu takviyelerin en başında ise 1000 TL olan pandemi yardımı desteği var. Destek sürecin başından beri 1. faz 2. faz olarak takviyeler vatandaşa Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü üzerinden yapıldı. Bakanlıktan gelen bildirime göre ise 3. faz evresi pandemi yardımlarının en büyüğü ve en kapsamlısı olacak. Hala müracaatlar e-devlet sistemi üzerinden alınmaktadır. Son müracaat tarihi şimdilik net olarak açıklanmasa da sizin süre kaybetmeden başvurmanızda yarar var. Pandemi destek yardımları vatandaşa tek sever verilebilecek olup geri tahsil edilmeyecektir. Başvuru şartları? Kimler müracaat yapabilir? Ödemeler ne süre yapılacak? Paralar nereye yatırılacak?

 

Hala müracaatlar e-devlet sistemi üzerinden alınmaktadır. 1000 TL olan pandemi takviye desteği. Destek sürecin başından beri 1. faz 2. faz olarak takviyeler vatandaşa Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü üzerinden yatırıldı. Bakanlıktan gelen bildirime göre ise 3. Faz safhası pandemi takviye takviyelerinin en büyüğü ve en kapsamlısı olacak. Pandemi takviye takviyeleri vatandaşlara tek hoşlanır verilebilecek olup geri tahsil edilmeyecektir. Vatandaşlar, müracaat proseslerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek. Desteğe dair ödeme süreyi ve biçimi daha sonra açıklanacak. Bakanlık, ön müracaatlara dair araştırmalar sonucunda, desteğe gereksinimi bulunduğu tespit edilen hanelere ödemeleri yapacak.

 

1000 TL SONUÇ EKRANI

 

Başvuru netice ekranı ile alakalı açıklama yapıldı. Yapılan bildirimde müracaat neticelarının herkes için yayımlandığına yer verildi. E Devlet kapısı üzerinden müracaat sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

 

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

 

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada e devlet şifrenizle giriş yapın ve müracaat durumunuzu öğrenin.

 

. FAZ SOSYAL YARDIM NE ZAMAN VERİLECEK?

 

Bugüne kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı toplam 3 faz durumuna 1000 TL pandemi yardımı dağıtmıştı.

 

Salgının ülkemizde de pandemi olarak kabul edildi ve mecburi kısıtlama kararlarının uygulamaya alındığı Mart ayında birinci faz ödemeleri başlamış ve müracaat yapılmaksızın devletin durumu hazırda muhtaçlık aylığı ödemesi yapmış bulunduğu gereksinim sahibi ailelere PTT çalışanları yönünden biner liralık pandemi yardımları evlerinde, adres üzerinden elden teslim edilmişti.

 

İkinci faz pandemi yardımı için ise gene devletin muhtaçlık kriterleri baz alınmış, korona virüs salgını sebebi ile işsiz kalan gündelik işçiler de dahil edilerek birinci faz kapsamında yardım alamayan ailelere yardım parası ulaştırılmaya çalışılmıştı.

 

3.faz pandemi yardımında ise e devlet üzerinden dönemsel muhtaçlık ölçütü baz alınarak yardım müracaatı toplanmaya başlanırken proses halen devam ediyor.

 

3. FAZ SOSYAL YARDIM PARASI NEREYE YATACAK?

 

Vatandaşlar, müracaat proseslerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek. Desteğe dair ödeme süreyi ve biçimi daha sonra açıklanacak. Bakanlık, ön müracaatlara dair araştırmalar sonucunda, desteğe gereksinimi bulunduğu tespit edilen hanelere ödemeleri yapacak.

 

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU REDDEDİLENLER NEREYE İTİRAZ EDECEK?

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yönünden dağıtılan 1000 TL pandemi sosyal yardımı için müracaat yapan yalnız müracaatı reddedilen ve bu amaçla de mağduriyet yaşadığını düşünen vatandaşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na müracaat ederek aslında hak sahibi olduklarını kanıt ettikleri takdirde 1000 TL sosyal yardım ödemesinden yararlanabilecekler.

 

HAFTASONU NEDENİYLE KOŞULSUZ BAŞVURU EKRANI AÇIK

 

1000 TL sosyal yardım paralarına hafta içi sürelarda müracaat yapacak olan vatandaşlar müracaatlarını T.C. numaralarının son hanesine göre yapacaklar. T.C. numarasının son rakamı 0 olan vatandaşlar müracaatlarını Piyasatesi yapacaklar. T.C. numarasının son rakamı 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe ve 8 olanlar ise Cuma günü yapacaklar.

 

Ancak bakanlık müracaatları e-Devlet üzerinden hafta sonları yani Cumartesi ve Piyasa günleri rastgele bir şart olmadan şartsuz olarak alıyor. Bu çerçevede vatandaşlar müracaatlarını T.C. numara şartı olamadan hafta sonunda yapabilecekler.

 

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURU NASIL YAPILIR?

 

e-Devlet üzerinden, pandemi sosyal destek yardım müracaatı;

 

'* TC kimlik numaranızın son hanesine göre,

 

* 0 – pazartesi

 

* 2 – Salı

 

* 4 – Çarşamba

 

* 6 – Perşembe

 

* 8 – Cuma günlerinde müracaatlarınızı yapabilirsiniz.

 

* Cumartesi ve Piyasa günleri ise rastgele bir sınırlama yok' yapabilir.

 

3. FAZ YARDIMLARI BAŞVURULARI

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2. Faz yardımların tamamlanmasının sonrası 3. Faz için de hazırlıkların başlayacağını söyledi. Bakan Selçuk, "3. Faz sosyal yardımdan, daha evvel bu yardımdan yararlanmamış haneler yararlanacak ve söz hususu müracaatlar e-devlet üzerinden yapılacak. Corona virüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, gereksinim sahibi bütün kesimlere el uzatacağız" dedi. Selçuk, 3. fazın müracaat sürecinin ilaveten duyurulacağını da belirtti.

 

 Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?


Popüler Haberler