Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.4705 10.2921 11.9475 502.04 823.66 7.47
Hava Durumu
20 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/14/2021 2:22:00 PM   Güncelleme : 3/14/2021 2:22:00 PM

Dev Sosyal Yardım Geliyor Başvuranlara Karşılıksız 30.000 TL Hibe

Hükümet kanadından dev sosyal yardım geliyor! Karşılıksız başvuranlara 30.000 TL hibe verilecek…


Dev Sosyal Yardım Geliyor Başvuranlara Karşılıksız  30.000 TL Hibe

Hükümet kanadından dev sosyal yardım geliyor! Karşılıksız başvuranlara 30.000 TL hibe verilecek…

Devlet tarafından vatandaşlara bu güçlü günlerde verilen sosyal dayanaklar sürat kesmeden gelmeye devam ediyor. Ülkemizde yaşanan bu güçlü süreçler müessese ve kuruluşlar tarafından zorunlu koşulları yerine getirmeleri vaziyetinde 30 bin TL hibe yardımları verilecek olduğu dile getirildi. Bir yandan da 30 bin TL ye kadar verilen hibe yardımları yurttaşlar tarafından en çok incelenen mevzulardan birisi olmasına neden oldu. Bu ödemeler geçtiğimiz süreçlerde 25 bin TL olarak verilirken geçtiğimiz süreçlerde 30 bin TL ye kadar artmasına yardımcı oldu. Prefabrik evler göz önüne alınacak olduğu zaman kişilere yetersiz kalıyor.

Devlet tarafından vatandaşlara bu zorlu günlerde verilen sosyal yardımlar hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Ülkemizde yaşanan bu zorlu süreçler kurum ve kuruluşlar tarafından gerekli şartları yerine getirmeleri durumunda 30 bin TL hibe destekleri verilecek olduğu dile getirildi. Devlet tarafından vatandaşlara ödenen sosyal yardımlar arasında konut yenileme, konut tamiri, prefabrik evler gibi birçok soru ön planda yer alıyor. Vatandaşların aranan şartları yerine getirmesi durumunda yiyecekten giyeceğe sağlıktan yola, konut yardımlarından yakacak yardımlarına kadar farklı alanlarda destekler geliyor. Gelir düzeyleri uygun olan vatandaşlar için bu destekler sunuluyor.

Devlet yardımları gelmeye devam ediyor…

Devlet'in  verdiği konut yenileme oranları ve prefabrike evler için 30 bin TL ye kadar hibe destekler veriliyor. Buna müracaat yapabilmek için bireyin aranan şartları yerine getirmesi gerekiyor. Kişilerin yaşayamayacakları kadar bakımsız ve sağlıksız evlerde oturma hallerinde şayet birey başı hanede kalanlara 701 TL ve altında ücret düşüyorsa müracaat yapabilecekler. Bunların yanı sıra bireylerin engelli, tek ebeveynli olma, dul ya da yaşlılık gibi şartları da taşıması aranıyor. Evlerde şayet tamir yapılacak ise arazi ya da arsaların tapularının bireylerin üstüne olması gerekiyor. Başvurular sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılacak.

Devlet yönünden vatandaşlara konut yenilenmesi için 30 bin TL ye kadar hibe takviyeleri vermeye devam ediyor. Eğer bireylerin rastgele bir sosyal gelirleri yoksa ya da muhtaçlık sınırı ortamında yer alıyorsa konut yardımlarına ek olarak yiyecek, giyecek, yakacak ya da sağlık gibi yardımlar veriliyor. Öğrencilerin eğitim süreçlerine destek olmak için eğitim yardımları da veriyor. Engel halleri yüzde kırk ve üstünde olan vatandaşlar için aylık engelli maaşı verilmeye devam ediyor. Korona virüs salgın süreçleri ortamında vatandaşlara verdiği sosyal yardımlar daha da çok artış gösterdi. Bunların yanı sıra salgından ötürü dükkanlarını açamayan şahıslar için kira takviyeleri de veriliyor.

PREFABRİK EVLER DAHA UCUZ

Prefabrik ev alabilmek isteyen vatandaşlar için ev fiyatları daha ideal seviyede. Çok sayıda etmene bağlı olarak değişen prefabrik ev fiyatlarında en mühim konu evin büyüklüğü. Kendi arsasına, arazisine prefabrik ev uygulamak isteyen yurttaşların ilk saptamaları gereken özellik evin büyüklüğü olmalı. Prefabrik evlerin büyüklüklerinin yükselmesi halinde maliyetlerde artar. Ev fiyatlarında en mühim değişim ise bu alanda olur.

Prefabrik evler ortalama 45 metrekareden başlar ve talep edilen ölçüye kadar çıkabilir. Fiyatlar ufak yapılarda çok ideal olurken evin büyüklüğünün yükselmesi fiyatları yükseltir. Evin fiyatını etkileyen bir başka mühim etmen ise sarfedilen malzemenin türü. Çok detaylı bir seçim yelpazesine sahip olan prefabrik ev modelleri müşterilere çok geniş alternatifler sunuyor. Malzemenin niteliği arttıkça tekrar fiyat yükselir.

30.000 TL'den Başlayan Fiyatlar

Prefabrik ev modellerinde evin büyüklüğü, malzemesinin niteliğine göre değişen fiyatlar 30 bin TL'den başlıyor. En pahalı olanlar için ise değerlendirme uygulamak zor olsa da müşteriler 450 bin TL ile 500 bin TL'ye kadar prefabrik ev alabilirler. Bunun dışında ikinci el prefabrik evlerde tercih ediliyor. Bu evlerde kullanım olmasından fiyatlar düşmektedir.

kaynak:takvim

 Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?