Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.1116 9.7044 11.1479 458.77 752.61 6.72
Hava Durumu
9 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/2/2021 7:16:39 PM   Güncelleme : 3/2/2021 7:16:39 PM

Cepleri rahatlatacak müjde: Bankaların kredi faiz oranları 2021

Bankaların kredi faiz miktarları... Mart ayının ilk zamanlarda bankaların kredi faiz miktarları yakından takip ediliyor. Merkez Bankası yönünden oluşturulan açıklamalar neticesinde, bankaların güncel faiz ve kredi miktarları güncelleniyor.


Cepleri rahatlatacak müjde: Bankaların kredi faiz oranları 2021

Bankaların kredi faiz miktarları... Mart ayının ilk zamanlarda bankaların kredi faiz miktarları yakından takip ediliyor. Merkez Bankası yönünden oluşturulan açıklamalar neticesinde, bankaların güncel faiz ve kredi miktarları güncelleniyor. Pandemi döneminde acil nakit gereksinimi olanlar taşıt, konut ya da gereksinim kredisi çekerek planlarını yapmak istiyor..

 

Bankaların güncel kredi faiz miktarları araştırılan konular arasında yer alıyor. İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi müracaatta bulunmak isteyen vatandaşlar, Mart ayında bankaların güncel kredi faiz miktarlarını yakından takip ediyor. Merkez Bankası yönünden oluşturulan bildirime göre, bankalar faiz miktarlarını güncelledi. Acil nakit gereksinimi olanlar güncel kredi faiz miktarlarını sorgulamaya başladı. İşte, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti, Vakıfbank..

 

ALKBANK İHTİYAÇ, TAŞIT KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI - 2021

 

İhtiyaç Kredilerinde %1,56'dan,

 

Taşıt Kredilerinde %1,58'den,

 

Konut Kredilerinde %1,42'den başlayan faiz miktarları uygulanmaktadır.

 

 

VAKIFBANK İHTİYAÇ, TAŞIT - KONUT KREDİ FAİZ ORANLARI 2021

 

Taşıt kredisi: %1.48

 

İhtiyaç kredisi %1.52'den

 

Sarı Panjur Konut Kredisi: %1,34'ten başlamaktadır.

 

 

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI - 2021

 

Tüketici kredisi: %1.64

 

Taşıt kredisi (kaskolu): %1.64

 

Taşıt kredisi (kaskosuz): %1.66

 

Konut kredisi: %1.52

 

AKBANK KREDİ FAİZ ORANLARI:

 

Direkt kredi: 2.03

 

İhtiyaç kredisi: 1.96

 

Taşıt kredisi: 1.51 (0 KM araç) - 1.53 (2. el araç)

 

Konut kredisi: 1.39

 

Çağrı Merkezi İhtiyaç Kredisi: 2.03

 

GARANTİ BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI:

 

Konut kredisi: 1.41

 

Taşıt kredisi: 1.49

 

İhtiyaç kredisi: 1.49'dan başlıyor

 

1 MART 2021 TEB KREDİ FAİZ ORANLARI:

 

İhtiyaç kredisi: 1.45

 

Taşıt kredisi: 1.49

 

Konut kredisi: 1.40

 

EV KREDİSİ NASIL ALINIR?

 

Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen bireylerin satın alabilmek istedikleri konutun tapusu ile kredi kullanmak istedikleri bankanın şubesini ziyaret etmeleri yeterlidir. Banka müracaat prosedüründe ilk olarak konut kredisi müracaat formu doldurmanızı ister. Sonrasında kimlik numarası bilginiz üzerinden kredi notu ve kredi sicili sorgulaması yapılarak kredi için uygunluğunuz değerlendirilir.

 

Yeterli bulunmanız halinde banka konut kredisi uzman ücreti talep eder ve bu ücreti ödemeniz halinde konut kredisi uzman raporu çıkartılarak konutun sayısal değeri belirlenerek bu değer üzerinden maksimum yüzde 80 miktarında kredi kullanmanıza izin verir. Geriye kalan yüzde 20 'lik tutar ise konut kredisi peşinatı olarak sizden tahsil edilir. Genelde konut kredisi onay zamanı 3-4 iş günü arasında değişmekte olup konut kredisi uzman prosedürü daha kısa sürede tamamlanırsa 1-2 gün içerisinde dahi yapılabilmektedir.

 

Sonrasında banka satış sürecini başlatır ve tapu dairesinden randevu alınarak bankanın avukatı ile birlikte konut kredisi kullanmak istiyorum diyen şahıs ile satışı yapacak olan şahıs ile birlikte tapuya gidilerek satış yapılır. Banka avukatı bu esnada tapu kütüğü kaydına banka adına tapuya ipotek şerhi koydurur ve konut kredisi borcu tamamlanana kadar tapuya ipotek şerhi uygulanmaya devam eder.

 

EV KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

 

Her bankanın uyguladığı koşullar değişik olmakla birlikte genellikle bütün bankaların ortak olarak aramış oldukları konut kredisi şartları da bulunmaktadır. Mesela kredi çekilerek satın alabilmek dilenen konutun tapusunun olması bütün bankalar yönünden aranılan şartlardan biridir. Yine konutun iskanının bulunması, kredi çekmek istiyorum diyen bireyin yüksek kredi notu ortalaması bulunması, temiz bir kredi sicili bulunması, maaşı ile kullanmak istediği kredi notu ortalamasının arasında yarı yarıya miktar bulunması aranılan ortak şartlardandır.

 

 

 

 Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?