Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.4705 10.2921 11.9475 502.04 823.66 7.47
Hava Durumu

Haber / Ekonomi


Tarih : 3/14/2021 11:21:17 AM   Güncelleme : 3/14/2021 11:21:17 AM

Belediye Yardımları e-Devlet’te Kira, Nakit Para, Gıda, Yakacak,

Belediye başkanlıkları yönünden sağlanan sosyal yardımlar için müracaatlar e-Devlet üzerinden sağlanır. İhtiyaç sahibi olanlara e-Devlet'ten sağlanan bu yardımların neler ve müracaatlar nasıl yapılır? İşte cevabı


Belediye Yardımları e-Devlet’te Kira, Nakit Para, Gıda, Yakacak,

Belediye başkanlıkları yönünden sağlanan sosyal yardımlar için müracaatlar e-Devlet üzerinden sağlanır. İhtiyaç sahibi olanlara e-Devlet'ten sağlanan bu yardımların neler ve müracaatlar nasıl yapılır? İşte cevabı

 

Devlet yönünden sağlanan çok sayıda yardım ödemesi bulunuyor. Bu ödemelerin bir alanı belediye başkanlıkları vasıtasıyla sağlanıyor. Belediye başkanlıklarının sağladığı destek ödemeleri ve yardımlar yurttaşların gereksinimlerine göre değişik alanlarda sunuluyor.

 

Bu ödemelerin bir alanı için müracaatlar belediye başkanlıklarına bizzat giderek şahsen yapılırken birtakım ödemeler ve yardımlar için ise çevrimiçi müracaat hizmeti bulunmakta.

 

BELEDİYELERDE ÇOK SAYIDA ALANDA DEVLET DESTEĞİ

 

Belediye başkanlıkları yurttaşların her türlü gereksinimlerine cevap veren destekler sağlarlar. Bu takviyelerin bir alanı kaymakamlıklar, bir alanı valilikler bir alanı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları yönünden sağlanır. Destek ödemeleri hasta halde olanlara, yaşlılara, öğrencilere, zor halde tespit edilen ailelere, ekonomik zorluk çekenlere, hasta yakınına bakanlara, yakacak gereksinimi olanlara, besin gereksinimi olanlara ve bu tür çok sayıda alanda sağlanır.

 

Belediye başkanlıklarının sağladığı bu yardımların birtakımları tek seferlik desteklerden oluşur. Bazı destekler derli toplu ve her ay sağlanır. Bazı destekler ise belli devre Aralıkları ile vatandaşlara ulaştırılır. Vatandaşların belediyelerden alabileceği bütün bu takviyeleri tek tek aşağıda aktarıyoruz.

 

Belediyelerden Alınabilecek Destekler

 

Belediye nakit destek, yardım parası.

 

Belediye yakacak desteği, odun kömür desteği

 

Düzenli erzak desteği

 

Muhtaç asker ailesi yardımı

 

Yaşlılara özel destek ve yardımlar

 

Ailelere kırtasiye yardımı

 

Öğrencilere okul yardımı

 

Öğrencilere belediye bursu

 

Ailelere giyecek yardımı

 

İhtiyaç sahiplerine sosyal yardım kartı

 

Fakir ailelere kira yardımı

 

Sağlık ve ilaç yardımı

 

Bebekler için ailelere bez ve mama yardımı

 

Engelli vatandaşlar özel yardımlar

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN BELEDİYE YARDIM BAŞVURUSU

 

Vatandaşlar e-Devlet kanalı üzerinden belediye başkanlıkları yönünden sağlanan destek ödemeleri için müracaatta bulunabilirler. Başvuru işlemleri çok basit ve süratli bir şekilde yapılabilir. Bunun için ilk olarak alçakta yer alan bağlantıya tıklayın. Sonrasında e-Devlet sistemine giriş yapın. İçişleri Bakanlığı’nın hizmetleri üzerinden “e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” ekranına ulaşın. Başvurularınızı bu ekran üzerinden tamamlayın.

 

ŞAHSEN BAŞVURU YAPILIR?

 

Belediye başkanlıklarına şahsen yardım müracaatta  bulunacak olan müracaatlarını il ya da ilçe belediye binalarından yapabilirler. Başvurular için kimlik belgesi, yoksulluk kağıdı ve müracaat yapılacak destekler için talep edilen başka evrakların belediyeye teslim edilmesi gerekiyor.Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?


Popüler Haberler