Dolar
Euro
Sterlin
Gram Altın
Çeyrek
Gümüş
8.1116 9.7044 11.1479 458.77 752.61 6.72
Hava Durumu
15 ºC

Haber / Ekonomi


Tarih : 12/5/2020 12:00:00 AM   Güncelleme : 12/5/2020 12:00:00 AM

Arsasi Olup Evi Olmayanlara 30.000 TL Prefabrik Ev Yardimi!

Arsasi Olup Evi Olmayanlara 30.000 TL Prefabrik Ev Yardimi!


Arsasi Olup Evi Olmayanlara 30.000 TL Prefabrik Ev Yardimi!

Evi kötü halde olup prefabrik ev almak, yaptirmak isteyenlere özel müracaat sartlariyla 30.000 TL destek olanagi veriliyor. Aile Bakanligi'nin yardim kampanyalari arasinda yer alan prefabrik ev desteginden faydalanmak amaci ile saglanmasi gereken ilk sart ise gelir destegi. Aile Bakanligi'nin 2020 senesi barinma yardimlari kapsaminda olusturulan ödemeler ve bütün sartlar; Kis aylarinda gereksinim sahibi olan aileler amaci ile barinma yardimlari gerçeklestiren Aile Bakanligi, özel halde olan vatandaslar amaci ile ise ev yapim destegi sunuyor. Türkiye ekonomisi yilin üçüncü çeyreginde yüzde 6,7 büyüdü

AILE BAKANLIGI'NDAN 30.000 TL PREFABRIK EV YARDIMI

Ihtiyaç sahibi konumda bulunan, sagliksiz kötü sartlarda hayat sürdüren vatandaslar, hayat sürdürdükleri evi yaptirmak istediklerinde devletten destek alabilirler. Ihtiyaç sahibi ailelerin çok daha iyi hayat kosullarinda hayatlari adina saglanan bu destek Aile Bakanligi Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakiflari vasitasiyla saglaniyor. Prefabrik ev yardimlarinin kimlere saglandigina dair kapsamli bir müracaat açiklamasinda tespit edilen Sosyal Yardimlar Genel Müdürlügü bu desteklerden faydalanmak isteyen ailelerin alçakta yer alan kosullarin tamamini saglamalarini istiyor.

Bakanligin Ilan Ettigi Prefabrik Ev Yardimi

* Oturulamayacak derecede eski, bakimsiz ve sagliksiz evlerde yasam sürdüren muhtaç vatandaslara prefabrik ev yapim yardimi yapilir. * Yardim tutari nakdi olarak saglanir. Prefabrik ev yardimi 30.000 TL'dir. * Hane içerisinde sahis basina düsen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olmasi gerekir. 2020 senesi amaci ile 701 TL * Yaslilik, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel sartlardan rastgele birine haiz olma. *Ev yapimlarinda arsanin tam hisseli tapusuna haiz olma.

PREFABRIK EV YARDIMLARI IÇIN BASVURU ASAMALARI

Aile Bakanligi yönünden ilan edilen sartlari gerçeklestiren vatandaslar yardim almak amaci ile yazili müracaat yapacaklar. Dilekçe yada müracaat formunun doldurulmasi ile yapilacak müracaatlar her il yada ilçe de tespit edilen Aile Bakanligi Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakiflarina yapilacak.  

Yorum Yazın (Üye Olmadan'da Yorum Yazabilirsiniz)
Hava Durumu


Yorumlar

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Tüm Haberleri Gördünüz

Hızlı Anket


Düşünceniz Nedir?

Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Olsa Kime Oy Verirsiniz?