GenelGündemHaberMaaşlar

e-Devlet ile evde bakım parası sorgulama….

Liste güncellendi! 26 Eylül evde bakım maaşı yatan iller hangileri? 

Abone Ol  
 
71 / 100

 

Evde bakım maaaşı yatan iller listesi güncellendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak ödenen evde bakım aylığı ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. 2021 Ocak zammı ile evde bakım aylıklarına yapılacak zam oranı da belli olmaya başladı. Peki, evde bakım maaşı yatan iller hangileri? e-Devlet giriş ile evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır? İşte 26 Eylül evde bakım maaşı yatan iller güncel liste…

 

1000 TL pandemi yardımı son dakika...

 

Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? İlk 6 aylık enflasyon verilerine göre evde bakım maaşı 1544 TL’ye çıkarılmıştı. Yılın ikinci 6 aylık dönemi ile birlikte yapılacak zam oranı netleşmeye başladı. Merkez Bankası’nın beklenti anketi sonucuna göre, 2021 Ocak ayında 4.4 zam yapılması bekleniyor. Bunun yanı sıra eylül ayı ödemelerinin hangi illere yapıldığı en çok araştırılan konular arasında. Peki, evde bakım maaşı yatan iller hangileri? e-Devlet giriş ile evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır? İşte 26 Eylül evde bakım maaşı yatan iller güncel liste…

2021’DE EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Merkez Bankası beklenti anketine göre, diğer ödemelere yüzde 4.4 zam yapılması bekleniyor. Beklenti gerçekleşirse, evde bakıma muhtaç yaşlı ve engelli yakınına bakanlara ödenen aylık, 1.544 liradan 1.612 liraya çıkacak.

1- Aksaray
2- Tokat
3- Afyonkarahisar
4- Kırıkkale
5- Ordu
6- Kırklareli
7- Diyarbakır
8- Edirne
9- Zonguldak
10- Mersin
11- Konya
12- Şanlıurfa
13- Tekirdağ
14- Aydın
15- Manisa
16- Uşak
17- İstanbul
18- Denizli
19- Bilecik
20- Adıyaman

 

1000 TL pandemi yardımı son dakika...

 

21- Samsun
22- Antalya
23- Hatay
24- Kayseri
25- Bursa
26- İzmir
27- Giresun
28- Adana
29- Balıkesir
30- Bolu
31- Sakarya
32- Osmaniye
33- Çanakkale
34- Karabük.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

 

25 yıl kocası ile evli kalan kadınlara müjde!

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e sms atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?

Evde bakım maaşı, bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere devlet tarafından verilen hasta bakım parasıdır. Bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere verilir.

 

ekonomi

 

Tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa evde bakım aylığı denir.

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 şartın bulunması gerekiyor:

 

e-Devlet ile evde bakım parası sorgulama.... 2 – 3000 tl maas alana 735 tl prim destegi 4686895

 

1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa ‘İlçe Müdürlüklerine’ başvuru yapılıyor.

 

25 yıl kocası ile evli kalan kadınlara müjde!

 

Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa ‘İlçe Müdürlüklerine’ başvuru yapılıyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri