EkonomiGenel

“Dünyayı Kurtaracak Kahramanlar Aranıyor” zirvesi gerçekleştirildi

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Bugün 1000'den çok Akbanklı arkadaşımız gönüllülük projelerinde yer almaya başladı. 2015 senesinden itibaren de bunu daha sistematik duruma getirmeye başladık. Onlarca STK ile birlikte, bugüne kadar 400'den çok gönüllülük projesinde yer almışız." ifadelerini kullandı.

Abone Ol  
 
55 / 100

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Bugün 1000’den çok Akbanklı arkadaşımız gönüllülük projelerinde yer almaya başladı. 2015 senesinden itibaren de bunu daha sistematik duruma getirmeye başladık. Onlarca STK ile birlikte, bugüne kadar 400’den çok gönüllülük projesinde yer almışız.” ifadelerini kullandı.

Akbank’ın 2015 senesinden bu yana, bütün Türkiye’den üniversiteli gençlerin katılması ve sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle yaşama geçirdiği “Şehrin İyi Hali” gönüllülük projesi sürüyor.

Proje kapsamında bankanın gençlerde gönüllülük hususu ile alakalı farkındalık yaratmak ve gençleri gönüllü olmaya teşvik etmek suretiyle düzenlediği “Dünyayı Kurtaracak Kahramanlar Aranıyor” zirvesi çevrimiçi gerçekleştirildi.

İlker Ayrık’ın moderatörlüğünü yaptığı zirvenin açılışında konuşan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Akbank’ın gönüllülük hususu ile alakalı yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Akbank’ın sürdürülebilirlik ve sosyal mesuliyet konularına ağırlık veren bir banka bulunduğunun altını çizen Binbaşgil, şunları kaydetti:

“Ana iş kolumuz banka olmak ama biz yalnızca kendimizi bu yönümüzle görmek istemiyoruz. Ülkenin kalkınması için diğer şeylere de ihtiyaç vardır, Akbank da bilhassa sürdürülebilirlik ve sosyal mesuliyetla alakalı projelerde çok aktif. Bazı 40 senedir devam eden uygulamalarımız var, projelerin devam etmesi, sürdürülebilirlik bizim için mühim. Gönüllülük hususu da bankanın başarılı bulunduğu bir konu. Bugün bakıldığında 1000’den çok Akbanklı arkadaşımız gönüllülük projelerinde yer almaya başladı. 2015 senesinden itibaren de bunu daha sistematik duruma getirmeye başladık. Onlarca STK ile birlikte, bugüne kadar 400’den çok gönüllülük projesinde yer almışız, bu sevinç verici.”

Binbaşgil, 2015 senesinde beri gönüllülük hususunu gençlere aşılamaya çalıştıklarına işaret ederek, “Şehrin İyi Hali” projesi hakkında bilgi vererek, bugüne kadar 14 binden çok gencin projede yer aldığını söyledi.

İçinden geçilen sürece ilgi çeken Binbaşgil, Kovid’e karşın çalışmalara devam ettiklerini, sürdürülebilirliğin kendileri için mühim bulunduğunu aktardı.

Zirve kapsamında konularında eksper çoğu konuşmacı gönüllülük ve iyilik üstüne birikimlerini paylaştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri