EkonomiGenel

Dünyanın en önemli akü buluşmasında AKO Akü’ye yoğun ilgi

AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren AKO Akü, Ar-Ge çalışmalarından “Start-Stop Akülerin Kullanım Ömrünü Uzatmak ve Performans Verimliliği Korumak” konulu sunumuyla dünyada akü sektörünün en etkili konferansı sayılan ELBC’de yoğun ilgi gördü.

Abone Ol  
 
60 / 100

AKO Grup içeriğinde etkinlik gösteren AKO Akü, Ar-Ge çalışmalarından “Start-Stop Akülerin Kullanım Ömrünü Uzatmak ve Performans Verimliliği Korumak” konulu sunumuyla dünyada akü sektörünün en etkili konferansı kabul edilen ELBC’de yoğun ilgi gördü.

AKO Grup’dan oluşturulan bildirime göre, Türkiye’nin yerli sermayeli endüstri kuvveti AKO Grup içeriğinde etkinlik gösteren AKO Akü, Türkiye’nin akü üretiminde teknolojinin zirvesi kabul edilen Matrix Press (Punch) ve Kaizen Tüneli üretim modelleriyle üretim yapan tek yapımcısı olma özelliği taşıyor.

AKO Akü, dünyanın en mühim sektörel buluşmalarından olan ve bu yıl video konferans sistemiyle oluşturulan 17. Avrupa Kurşun Akü Konferansı’na (ELBC) sunum gerçekleştirme için çağrı edildi.

AKO Akü’nün, bilhassa Stop-Start teknolojili vasıtalar için oluşturulan Ar-Ge ve ürün çalışmalarının bu teknolojinin gelişimine sağladığı katkı esasında gerçekleşen ve büyük ilgi gören çevrimiçi sunumun yanı sıra, sektörün en mühim uluslararası yayın organı “Batteries International” Dergisi’nde, sunumu sağlayan AKO Akü Ar-Ge Mühendislik Müdürü Yıldırım Eydemir imzası ile bir makaleye de yer verildi. “Start-Stop Akülerin Kullanım Ömrünü Uzatmak ve Performans Verimliliği Korumak” başlığı ile yayınlanan makale, 30 senesi aşkındır yayınlanan, senenin her çeyreğinde 90 değişik ülkede sektörün önde gelen isimlerince 11 binin üstünde okunan derginin 22-24 Eylül 2020 ELBC özel adedinde yer aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği AKO Akü Genel Müdürü Dr. Hulki Büyükkalender, EFB akülerin, elektrikli vasıtalara geçiş devresi evveli en iyi akü teknolojisi olarak kabul gördüğünü belirterek, “AKO Akü’nün yüzde 100 yerli yatırım ve yerli Ar-Ge ile ilerlettiği yeni kuşak EFB Aküler (Enhanced Flooded Battery-Geliştirilmiş Sulu Akü) bütün Stop-Start teknolojili vasıtalarda kullanıma ideal üstün bilhassarle ilgi çekiyor, bu alanda Ar-Ge çalışmalarımızla Avrupa’nın düşünce önderleri arasında gösteriliyoruz. AKO Akü Ar-Ge merkezinde yürüttüğümüz çalışmalar, Start-Stop vasıtalarda tespit edilen EFB akünün morfolojik yapısı değiştirilerek ömrü süresince performansının güç kaybetmeden etkin olmasını sağlıyor. Bu çalışmayı, aldığımız çağrı üstüne bu alanda dünyanın en önde gelen etkinliği olan ELBC video konferansında canlı yayınla sunduk ve soru cevap evresinde merak edilen suallere cevap verdik. Çalışmamız aynı zamanda, sunumu da sağlayan AKO Akü Ar-Ge Mühendislik Müdürümüz Yıldırım Eydemir’in imzasıyla sektörün en mühim uluslararası mecrası ‘Batteries International’ Dergisi’nin ELBC özel adedinde da yer aldı.” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki dönemde standart starter akülerin büyük oranda EFB ve AGM teknolojili akülere dönüşmesinin öngörüldüğünü kaydeden Büyükkalender, şu verileri paylaştı:

“AKO Akü üretim tesisimizin Matrix Press teknolojisiyle rekabetten ayrışan altyapısı, kuruluş adımında EFB ve AGM teknolojisine uyumlu olarak tasarlanmıştı ve şimdi bu yeni kuşak aküleri tüketiciye sunuyoruz. Akülerimizin, çevrim adedi ve yeniden marş basma adedinde rekabete oranla çok üstün performans sergilediğini testlerle belirledik. Yeni kuşak EFB teknolojisine ideal akülerimizle, ülkemizde yeni model vasıtalarla beraber günden güne büyüyen gereksinimi en kaliteli ürünle karşılıyoruz. EFB akülerimizin, ihracat pazarlarımızda, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ilerlemiş ekonomiye sahip ülkelerde rekabet kuvvetimizi artıracağına inanıyoruz.”

AKO Akü doğrultusundan konvansiyonel morfolojik yapıda geliştirme yapılarak imal edilen yoğunlaştırılmış enerjiye sahip EFB teknolojili aküler, Türkiye’de yalnızca AKO Akü’de kullanılan Matrix Press (Punch) ve KAİZEN Tüneli teknolojisi ile güçlendirilmiş iç yapısı ve özel tasarlanmış kimyasal yapısı yardımıyla aynı kapasitedeki benzer bir aküye göre 2 kat daha çok yüksek çevrim ömrü sunuyor.

AKO Akü’nün ilerlettiği yeni kuşak EFB aküler, testlerle ispatlanmış söz hususu teknolojiye özel tasarlanmış aktif madde ile geleneksel standart akülere oranla 10 kat daha çok çevirim adedi (şarj-deşarj) özelliği sunuyor. Hem de standart akülere göre çok daha yüksek vibrasyon dayanımı da elde ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri