Sağlık

Düğünlere Gözlemci Müdahalesi!

1 Temmuz’dan itibaren düğün ve nişanların tekrar yapılmaya başlanması ile birlikte endişeler de gün yüzüne çıkmaya başladı!

Abone Ol  
 

Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, 1 Temmuz’dan itibaren gerçekleştirilmeye başlanan düğün ve nişanlarda görevlendirmesi yapılacak gözlemcilerin, halay ve oyun gibi durumlar söz konusu olduğu takdirde düğündeki katılımcıları uyaracağını ve gerektiğinde maske kontrolü yapacağını belirtti.

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) Yoğun Bakım ve İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan ve koronavirüs salgını kapsamında oluşturulmuş olan Bilim Kurulu’nun da üyesi olan Prof. Dr. Levent Yamanel, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından dün itibariyle yapılmış olan düğün ve nişan törenlerinde bulunacak olan gözlemciler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Yamanel, düğünlerde görevlendirilecek olan gözlemcilerin iş ile ilgili işlemlerinin il ve ilçe sağlık müdürlükleri bünyesinde gerçekleştirileceğini belirtti. Söz konusu gözlemcilerin düğün boyunca sosyal mesafeye dikkat edilip edilmediğine, maske takılıp takılmadığına dikkat edeceğini belirten Yamanel, gerekli olduğu takdirde gözlemcinin uyarıda bulunma yetkisinin olacağını kaydetti.

Düğünlere Gözlemci Müdahalesi! 2 – dugun2

Sahne Daha Çok Gelin ve Damata Ayrılmalı

1 Temmuz’dan itibaren düğün ve nişanların tekrardan yapılmaya başlanması ile birlikte konu ile ilgili bazı endişeler de gün yüzüne çıkmaya başlamıştı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Korona Virüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, bu süreç boyunca düğünlerde gelin ve damadın ön planda olması gerektiğini ve özellikle sahnede çok fazla kalabalık olmamasının önemli olduğunu söyledi. Halay veya toplu oyun gibi durumların mümkün olduğunda azaltılması gerektiğinin altını çizen Levent Yamanel, sosyal mesafe kaybına sebep olacak şeyleri yapmamanın elzem olduğunu belirtti. Bu kapsamda görevlendirilecek olan düğün gözlemcilerinin gerekli gördükleri takdirde halay çekenleri ve oyun oynayanları uyaracağını belirten Korona Virüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, düğünlerde maske takmayanların da mutlaka uyarılacağını kaydetti.

Yeni normalin kendine özgü şartlarına adapte olmamız gerektiğini belirten Yamanel, korona virüs salgınına kesin bir çözüm getirilene dek düğün ve kutlamaların bu şekilde kısıtlamalı olacağının altını çizdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri