Sağlık

Düğün Salonları Faaliyetlerine Başladı mı?

Abone Ol  
 

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşlar arasında en çok merak edilen ve tartışılan konulardan biri düğün salonlarının faaliyetlerine tekrardan ne zaman başlayacağı konusu idi. Pandemi sebebiyle uzunca bir süredir kapalı durumda olan düğün salonları 1 Temmuz’dan itibaren müşterilerini ve davetlilerini kabul etmeye başlayacak.

1 Haziran tarihinden itibaren aşama aşama uygulanmaya başlanan normalleşme süreci çerçevesinde, korona virüsün ülkemize giriş tarihi olan Mart ayından bu yana kapalı durumda olan düğün salonları da bugün itibariyle davetlileri ve müşterileri ağırlamaya başlayacak. Bu konu ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından 81 şehrin valiliklerine Düğünlerde Uygulanacak Tedbirler başlıklı oldukça kapsamlı bir genelge iletildi.

Mart ayından beri korona virüs salgını sebebiyle faaliyetlerine ara vermiş olan düğün salonları bugün itibariyle tekrardan açılıp müşterilerini ağırlamaya başlayabilir.

Normalleşme Sürecinin Bir Sonucu

Ülkemizde 1 Haziran gününden itibaren covid – 19 pandemisine karşı normalleşme adımları uygulanmaya başlanmıştı. Söz konusu normalleşme kapsamında pek çok sektör ve sosyal alan yavaş yavaş korona virüs öncesi seviyelerine döndürülmeye çalışılırken, 1 Temmuz itibariyle normalleşme kapsamında da yeni bir aşamaya geçildi. Yeni getirilen birçok yeniliğin içerisinde düğün salonlarının tekrar faaliyetlerine başlaması da yer alıyor. Bu hususta İçişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından tüm valiliklere gerekli genelgeler gönderilirken, yaz ayları boyunca düğünlerin mümkün oldukça açık alanlarda ve kısa sürelerle gerçekleştirilmesi önerildi. Olası bir korona virüs bulaşma riskini en aza indirmek için böyle bir öneride bulunan İçişleri Bakanlığı çok daha detaylı yönergelerin bulunduğu bir genelgeyi ise tüm valiliklere iletti.

Söz konusu genelge içeriğinde düğün salonu sahiplerinin, düğün sahiplerinin ve düğüne katılan konukların uyması gereken kurallar açık bir şekilde belirtilirken, tüm sosyal yaşam alanlarında olduğu gibi düğünlerde de temizlik, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulması hususunda azami özen gösterilmesi talep edildi. Korona virüs gölgesi altında düğünlerin pratikte nasıl gerçekleşeceği ise tüm vatandaşların merak konusu haline gelmiş görünüyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri