Ekonomi

Dolar Bugün Ne Kadar?

15 Temmuz nedeniyle piyasaların kapalı olacağı güne dolar / TL 6,86, euro / TL 7,82 seviyeleri ile başladı!

Abone Ol  
 
69 / 100

Dolar / TL kuru son haftalarda olduğu gibi bugün de güne 6,86 düzeyinden giriş yaptı. Son 1 aylık süre içerisinde doların hep 6,84 – 6,86 aralığında hareketini sürdürdüğü gözleniyor.

Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle Türkiye’de piyasalar kapalı olacak. Dolar / TL kamudaki döviz arzı sayesinde hayli dar bir bant üzerinde hareketini sürdürürken; küresel ölçekte halen artmaya devam eden korona virüs vaka ve ölüm sayılarının da borsaları ve piyasaları nasıl etkileyeceği büyük merak konusu olmaya devam ediyor. Ülkemizde 15 Temmuz nedeniyle piyasaların kapalı olacağı güne dolar / TL 6,86, euro / TL 7,82 seviyeleri ile başladı. Türkiye’de bugün için ilerleyen saatlerde açıklanacak önemli bir veri bulunmuyor.

Dolar Bugün Ne Kadar? 2 – donald trump

Küresel Gündem Yoğun

Piyasaları etkileyen bir diğer unsur olarak küresel politik ve ekonomik gündem ise yoğunluğunu devam ettiriyor. ABD Başkanı Donald Trump, Hong Kong için getirilen Ulusal Güvenlik Yasası sebebiyle Çin’i sorumlu olarak gösteren bir kanun tasarısını onayladı. Tasarı ile beraber Hong Kong bölgesine yönelik imtiyazları yürürlükten kaldıran bir başkanlık kararnamesi de imzalandı.

ABD borsasındaki endeksler ise günü, korona virüs vaka sayılarında yaşanan yoğun artışa rağmen artışla tamamladı. Borsa kapanışında Dow Jones endeksi için 500 puanın üzerinde bir artış gözlendi ve endeks yüzde 2,13 oranındaki artış ile günü 26.642,59 puanla tamamladı. S&P 500 endeksinde ise yüzde 1,34 oranında artış ile 3.197,36 puana yükseldiği gözlenirken, Nasdaq endeksi yüzde 0,94 oranında artış sergileyerek 10.488,58 puana ulaştı.

Dün itibariyle ise Avrupa borsaları ve Borsa İstanbul verileri günü düşüşle kapattı. Ülkemizde 1 Haziran tarihinden bu yana uygulanmakta olan normalleşme adımları kapsamında belli oranda toparlanma yaşansa da piyasalardaki tam manasıyla bir ekonomik toparlanmanın ancak korona virüsün etkisinin sona ermesi ile ortaya çıkabileceği belirtiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri