GenelGündem

Diyarbakır’daki evlat nöbetine 9 yaşında dağa kaçırılan oğlu için katıldı

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 442'nci gününde sürüyor.

Abone Ol  
 
67 / 100

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi, 442’nci gününde sürüyor.

Hakkari’den 4 yıl önce 9 yaşında dağa kaçırılan oğlu Hamza için gelen anne Rukeyda ve kızı Aysun Adıyaman da oturma eylemine dahil oldu.

Anne Rukeyda Adıyaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlu için oturma eylemine katıldığını söyleyerek “Oğlum okuldan kaçırıldı. Hamza ne olur gel.” dedi.

Abla Adıyaman da kardeşinin okul çağında 9 Mart 2016’da kaybolduğunu ifade ederek aylar sonra kardeşi Hamza’nın terör teşkilatı PKK doğrultusundan kaçırıldığını öğrendiklerini söyledi.

“Kardeşim kandırılmadı, kaçırıldı.” diyen Adıyaman, “Kardeşim daha 9 yaşında, küçücüktü. Hiçbir şey bilmiyordu. Dört senedir acısını yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kardeşime kavuşmak istiyoruz”

Adıyaman Diyarbakır annelerinin eylemini televizyondan gördüklerini, umut duyduklarını söyleyerek “Çok üzgünüz. Bir an önce kardeşime kavuşmak istiyoruz.” diye konuştu.

Kardeşine emniyet güçlerine teslim olması davetinde tespit edilen Adıyaman, “Bizi görüyorsa gelsin. Annem kardeşimin acısıyla mahvoldu. Yalvarırım bir an önce gelsin bize. Devletimize teslim olsun.” ifadelerini kullandı.

Evlat nöbetini devam ettiren aileler de 9 yaşındaki bir çocuğun terör teşkilatı PKK doğrultusundan kaçırılmasına tepkilerini dile getirdi.

Muhabir: Hasan Namlı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri