Genel

Diyarbakır’da karantina kuralına uymayan 15 kişi yurda yerleştirildi

Diyarbakır'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina kuralına uymadığı belirlenen 15 kişi, öğrenci yurduna konuldu.

Abone Ol  
 

Diyarbakır’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina kuralına uymadığı tespit edilen 15 kişi, öğrenci yurduna konuldu.

Kentte, Kovid-19 testi pozitif çıkan ve belirtileri hafif seyredenler evlerinde tedavi ediliyor. Bu şahıslarla ilişkide bulunanlardan ise 14 gün evlerinde izole olmaları isteniyor.

Yapılan denetimlerde karantina kurallarını ihlal ettikleri tespit edilen biri bayan 15 kişi, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Süleyman Bin Halid Yurdu’na yerleştirildi.

Bez ve mama için çıktığını öne sürdü

Sur ilçesine bağlı kırsal Mermer Mahallesi Hamuryazar mezrasında oturan Mensur Açıkgöz, eşinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması bundan dolayı kendisinin de karantinada kalması gerekliliğini ancak bu kurala uymadığı için yurda yerleştirildiğini söyledi.

Çocuklarına bez ve mama alabilmek için evden çıktığını iddia eden Açıkgöz, “Benim 3 aylık kızım, 15 aylık da oğlum var. Her ikisinin mamasını ben veriyorum, altlarını ben bağlıyorum. İl merkezine ihtiyaçlarımızı görmek, çocuklarım için bez ve mama alabilmek için eczaneye geldim. Köyde bakmak mecburiyetinde olduğum hayvanlarım var. Bakacak kimse yok, eşim hasta.” dedi.

Kurala uymadığından pişmanlık duyduğunu açıklayan Açıkgöz, “Jandarma beni evime bıraksın, gelsin denetim etsin. Bir daha evden çıkmayacağım.” ifadesini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri