GenelGündem

Diyarbakır annelerinden Üçdağ: Kararlıyız, mücadelemize devam edeceğiz

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 411'inci gününde devam ediyor.

Abone Ol  
 
98 / 100

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi, 411’inci gününde devam ediyor.

Oğlu Ramazan için oturma eylemini devam ettiren anne Mevlüde Üçdağ, evlatlarına özlem kaldıklarını anlattı.

Oturma eylemiyle haklı davasının peşinde olduğunu altını çizen Üçdağ, gece gündüz nöbette olduklarını hatırlattı.

Üçdağ, 19 ailenin evladına kavuştuğunu, mutlu olduklarını belirterek, “İstiyoruz ki evlatlarımız da orada kalmasın. 6 yıl oldu evladımı benden koparıp, götürdünüz. Beni bir telefona özlem bıraktınız. Gözlerim hep kapıda. Kararlıyız, mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.

Oğluna seslenen Üçdağ, “Ramazan, oğlum kimseyi dinleme. Kimse seni annen ve baban kadar sevemez. Ne olursun emniyet güçlerine teslim ol. Ne olursun bana ulaş. Buradan kalkmayacağız. Son kişi de kalsa annen burada olacak. Buradan ayrılmayacağım.” diye konuştu.

Oğlu Özkan için nöbeti devam ettiren baba Süleyman Aydın ise 19 evladın emniyet güçlerine teslim olduğundan büyük umut duyduklarını ifade etti.

“İnşallah bizim çocuklarımız da sesimizi duyar ve gelir.” diyen Aydın, çocukları dağa kaçırılan bütün aileleri oturma eylemine destek vermeye çağırdı.

HDP ve PKK’ya tepkisini dile getiren Aydın, şu şekilde konuştu:

“HDP ve PKK, 40 senesi aşkın vakit Kürt halkına acıdan diğer ne verdiniz? Kürt halkını perişan ettiniz. Ne vakit Kürt halkına sahip çıktınız? 14-15 yaşındaki çocukları kandırıyor, dağa götürüyorsunuz. Ey HDP vekilleri, nereye kadar Kürt halkını kullanacaksınız? Nereye kadar bu Kürt halkının çocuklarını mağaralarda ölüme mahkum edeceksiniz? Sizde hiç mi vicdan yok? HDP milletvekilleri bir gün gelip burada acımızı paylaştı mı?”

Oturma eylemine devam etmekte kararlı olduklarını açıklayan Aydın, “19 evladımız emniyet güçlerine teslim oldu. Tanrı devletimizden razı olsun. Tanrı devletimizi başımızdan eksik etmesin. Çocuklarımız sesimizi duyuncaya kadar burada eylemimizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri